אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: תל אביב היא אחת הערים המועדפות על מיליארדרים בעולם צילום: שאטרסטוק

סקר: תל אביב היא אחת הערים המועדפות על מיליארדרים בעולם

לפי הסקר בעיר ללא הפסקה מתגוררים 39 מיליארדרים - יותר מפריז, ז'נבה וטוסקנה. העיר המועדפת על עשירי העולם היא לונדון שבה מתגוררים 67 מיליארדרים

02.04.2014, 11:50 | שירות כלכליסט

לונדון היא העיר המועדפת על המיליארדרים בעולם למגורים, כך עולה מסקר חדש שערכה חברת בושמפ אסטייטס אנד דאטלופט (Beauchamp Estates and Dataloft).

קראו עוד בכלכליסט

הסקר בוחן את השווי של נכסים יוקרתיים, את אורח החיים של העשירים ואת הנכסים של המיליארדרים ברחבי מערב אירופה. מהסקר עולה כי בבירה הבריטית מתגוררים 67 מיליארדרים, זאת לעומת 25 מיליארדרים בפריס ו-18 בז'נבה. ערים פופולאריות נוספות כוללות גם את תל אביב, שבה מתגוררים לפי הסקר 39 מיליארדרים, טוסקנה עם 14 מיליארדרים והאיים היוונים עם 9.

בממוצע, המיליארדרים מחזיקים ב-4 בתים ברחבי העולם. הסקר מצא עוד כי בכל הקשור לבחירת אחוזה, המיליארדרים קרוב לוודאי שיחליטו בהתאם למיקום הנכס, הגודל, החלל החיצוני, האבטחה והעיצוב.

חוף הים של תל אביב. 39 מיליארדרים מתגוררים בעיר, צילום: שאטרסטוק חוף הים של תל אביב. 39 מיליארדרים מתגוררים בעיר | צילום: שאטרסטוק חוף הים של תל אביב. 39 מיליארדרים מתגוררים בעיר, צילום: שאטרסטוק

הריביירה הצרפתית מועדפת על המיליארדרים בכל הקשור לרכישת בית ליד הים, ובהתאם יש בה 39 נכסים מסוג זה. המיליארדרים נהנים באזור ממרוצי הגרנד פרי ומפסטיבל הסרטים בקאן. אחוזת חוף עם שבעה חדרי שינה בריביירה הצרפתית עולה בסביבות 18.6 מיליון ליש"ט.

עשירי לונדון מתגוררים ב"משולש הפלטיניום", שמתייחס לשכונות מייפייר, נייטסברידג' ובלגרביה. אזורים מועדפים נוספים הם ליפי סנט ג'ונ'ס וודס וריג'נטס פארק. המיליארדרים לרוב משלמים בסביבות 21.7 מיליון ליש"ט (36.1 מיליון דולר) עבור אחוזה במייפייר, בעוד שנכסים דומים בסנט ג'ונ'ס וודס עולים 22.3 מיליון ליש"ט (37.2 מיליון דולר).

על פי הסקר, השווי של המיליארדר הממוצע עומד על 1.79 מיליארד דולר. באופן כללי, המיליארדרים מחזיקים 42% מהונם באחזקות פרטיות, 35% בחברות ציבוריות, 18% במזומן, 3% בנדל"ן מגורים ו-2% בנכסי יוקרה כמו יאכטות ומטוסים פרטיים. הסקר מצא עוד שבעולם מתגוררים 2,170 מיליארדרים, המחזיקים בהון מצרפי של 3.88 טריליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות