אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל: העתקת האייפון הייתה חלק מובנה בהליך הפיתוח של סמסונג

אפל: העתקת האייפון הייתה חלק מובנה בהליך הפיתוח של סמסונג

משפט הפטנטים הגדול החל: החברה טענה שיריבתה הקוריאנית העתיקה רכיבי תוכנה רבים במכשירי הגלקסי S3 ואחרים. סמסונג, מצידה, הגדירה את טיעוני פרקליטי החברה כ"עלבון לאינטליגנציה"

02.04.2014, 12:21 | עומר כביר
"סמסונג העתיקה את האייפון וגם גנבה המצאות רבות אחרות של אפל שטרם הופיעו במוצריה" - כך טענה אפל בפתח משפט הפטנטים שהיא מנהלת נגד סמסונג, במסגרתו תובעת ענקית הטכנולוגיה האמריקאית פיצויים בסך שני מיליארד דולר מיריבתה הדרום קוריאנית.

קראו עוד בכלכליסט

המשפט, שמתנהל בבית משפט מחוזי בקליפורניה, תחת ניהולה של השופטת לוסי קו, הוא השני מסוגו. במשפט הקודם, לפני כשנה וחצי, זכתה אפל בפיצויים בסך מיליארד דולר, אחרי שנקבע שמכשירים דוגמת הגלקסי S2 הפרו פטנטים שלה, אם כי הערעורים על החלטת המושבעים טרם הסתיימו.

קרב נוסף בזירת הפטנטים, צילום: shutterstock קרב נוסף בזירת הפטנטים | צילום: shutterstock קרב נוסף בזירת הפטנטים, צילום: shutterstock

במשפט הנוכחי טוענת אפל שמכשירי הגלקסי S3, הגלקסי נוט 2, הגלקסי נקסוס ואחרים מפירים גם הם פטנטים שלה, בעוד שסמסונג טוענת מנגד שהאייפון 5 מפר פטנטים שלה. בגלל התארכות ההליכים המשפטיים, התביעה לא מתייחסת למוצרים חדשים יותר כמו הגלקסי S5, האייפון 5S או אפילו הגלקסי S4, אם כי אלו יזכו בוודאי למשפט משלהם בעתיד.

מי המציא את Slide to Unlock?

הפטנטים שבגינם תובעת אפל הם פונקציית ההחלקה לפתיחה, תיקון אוטומטי של מילים, זיהוי מספרי טלפון או קישורים והפיכתם לבני-הקלקה, חיפוש אוניברסלי וסינכרון יישומים ברקע. "היקף הפרת הפטנטים של סמסונג הוא רחב. הם העתיקו הרבה תכונות. יש גבול למה שאפשר לעשות במשפט אחד. אנחנו לא יכולים לתבוע אותם על 50 פטנטים", אמר פרקליט אפל, הארולד מקלהיני, בטיעוני הפתיחה שלו.

אייפון 5 (מימין) וגלקסי S3 אייפון 5 (מימין) וגלקסי S3 אייפון 5 (מימין) וגלקסי S3

"אנחנו כאן היו בכלל איך שמתחרה אחת, סמסונג, בחרה להגיב לאייפון. סמסונג כבר הייתה שחקנית גדולה בשוק הטלפונים ב-2007. סמסונג הבינה שפשוט אין לה מוצר שיכול להתחרות בהצלחה באייפון. ב-2010 סמסונג הגיעה לנקודת משבר. משבר אינה מילה שלי - זו מילה של סמסונג". מקלהיני התייחס בדבריו למסמכים פנימיים שסמסונג חויבה להעביר לאפל, ושבאחד מהם מדבר ראש חטיבת הטלפונים של החברה על "משבר עיצובי".

"סמסונג תגיד לכם שכולם שמים עין על המתחרים", הוסיף הפרקליט. "זו תחרות חכמה ואין שום דבר רע בזה. אבל סמסונג הרחיקה לכת וחצתה לצד האפל של העתקה מכוונת. העתקת האייפון הייתה חלק מובנה בהליך הפיתוח של סמסונג. המשפט הזה לא עוסק בגוגל, סמסונג היא זו שקיבלה את ההחלטה להעתיק. הם ינסו להגיד לכם (המושבעים) שהמצאות שלנו היו טריוויאליות, אבל אפל תוכיח שהפטנטים המדוברים הם תכונות חיוניות".

עמיתו, ביל לי, ביקר מהלך של סמסונג במסגרתו רכשה החברה שני פטנטים בהם היא משתמשת כעת כדי לתבוע את אפל על סך של שבעה מיליון דולר בלבד, והגדיר אותו כניסיון ציני להוריד את ערך הפטנטים של אפל. “הם רוצים שתאמינו שהפטנטים שלנו לא כל כך חשובים", הוא הוסיף.

מתקפה על אנדרואיד

פרקליט סמסונג, ג'ון קווין, דחה בטיעוני הפתיחה שלו את האשמות אפל: “אני אוכיח לכם שמדובר בהגזמה פראית ובעלבון לאינטליגנציה שלכם". הוא טען כי התכונות שעומדות במרכז המשפט הן קטנות ומינוריות, ושלא הן הסיבה שאנשים קונים מכשירים של סמסונג. “אלו תכונות כמו גודל מסך וחיי סוללה שמביאות אנשים לקנות סמארטפון מסוים. אפל אפילו לא משתמשת בארבע מתוך חמש התכונות המדוברות בטלפונים שלה", הוסיף.

קווין גם התייחס לגלקסי נקסוס וטען שבמקרה זה, כל התוכנה עוצבה על ידי גוגל ללא מעורבות של סמסונג. “גוגל לא העתיקה, אלא פיתחה את אותן תכונות באופן עצמאי", הוא אמר. “מדובר בהתקפה על אנדרואיד. אפל מנסה להשיג בבית המשפט את מה שהפסידה בשוק".

פרקליט סמסונג הציג מסמכים שלפיהם אפל הבינה שגוגל מקדימה אותה בתחומים מסוימים, כמו שירותי ענן, התראות או שירותים מבוססי קול. “אפל נחושה להדביק את הפער, והתביעה הזו היא חלק מאותה אסטרטגיה", הוא אמר. לגבי סמסונג עצמה, קווין ציין שלחברה יש מגוון פטנטים ושבשנה שעברה היא הייתה שנייה רק ל-IBM במספר הפטנטים שהוענקו לה. “המותג של סמסונג נהיה חזק כמו אפל, וזה שיגע את אפל".

הדיונים במשפט צפוים להתחדש מאוחר יותר היום, עם עדותו של סמנכ"ל השיווק הבינלאומי של אפל, פיל שילר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חברת התפוח הרקוב פשוט קשקנית ברמות על
תיקון אוטומטי של מילים היה עוד בנוקיות הראשונות שהציעו השלמות מילים. הפיכה של מספרים לקישורים הייתה בטלפון המגע של נוקיה עוד לפני שיצא הדרקפון הראשון. הסלולריים של אפל אפילו לא עבדו בריבוי משימות שהם יצאו ואילו סלולריים של חברות אחרות עבדו עם ריבוי משימות. לאפל אין קייס על עיצוב כי העיצוב ממש שונה. אפל פשוט מתחילה לאבד את השוק שלה והיא מפחדת
QA  |  04.04.14
1.
ממש תביעה הזויה לגמרי, זה כמו שאינטל תתבע את אפל על שימוש בצ'יפ כדאי שמכשיר יעבוד
המשפט הכי נכון פה הוא: "אפל מנסה להשיג בבית המשפט את מה שהפסידה בשוק". המכשירים שלהם כבר ממש ישנים ביחס לשוק היום ואותו הדבר המערכת הפעלה שלהם, לא סתם העולם דוהר לאנדרוייד ולנקסוס במיוחד. 84% מהשוק לא טועה, והוא משתמש באנדרוייד.
גאון  |  02.04.14