אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש זיכה את ראש עיריית יהוד לשעבר במשפט שניהל נגדו היזם בנצי מורדוב צילום: צביקה טישלר

ביהמ"ש זיכה את ראש עיריית יהוד לשעבר במשפט שניהל נגדו היזם בנצי מורדוב

הסכסוך בין יוסי בן דוד ומורדוב סבב סביב קידום פרויקט פינוי בינוי בעיר. מורדוב טען שבן דוד נוהג בניגוד עניינים והגיש נגדו קובלנה פלילית על לשון הרע. השופט היימן קבע כי מורדוב הוא זה שפעל מאינטרסים אישיים, וחייב אותו בהוצאות של כ-80 אלף ש'

02.04.2014, 15:38 | גולן חזני

בית המשפט זיכה את ראש עיריית יהוד לשעבר, יוסי בן דוד, בגין קובלנה פלילית על לשון הרע שהגיש כנגדו היזם בנצי מורדוב. השופט אברהם היימן, סגן נשיאת בית המשפט השלום בראשון לציון, מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של מורדוב, טען כי הוא פעל מאינטרסים אישיים, וחייב אותו בהוצאות בהיקף של כ-80 אלף שקל לבית המשפט ולבן-דוד עצמו.

קראו עוד בכלכליסט

מורדוב העוסק בין היתר בתחום התכנון והבניה, ביקש לתווך תמורת עמלות נאות מייצוג דיירים בפרויקט "לוגאנו", הכולל גם פינוי-בינוי הנבנה במרכז העיר יהוד. בפסק הדין נכתב, כי "לאחר שהחתים דיירים המתגוררים בפרויקט, פנה הקובל (מורדוב) ליזמי הפרויקט והציע כי ישולם לו שכר טרחה בהיקף של 6% מערך הפרויקט".

יוסי בן דוד. השופט היימן: "איני מוצא ללכת אחר ניסיונותיו של הקובל ולהשחיר פניו של הנאשם אשר בהיותו ראש העיר פעל בניגוד עניינים", צילום: צביקה טישלר יוסי בן דוד. השופט היימן: "איני מוצא ללכת אחר ניסיונותיו של הקובל ולהשחיר פניו של הנאשם אשר בהיותו ראש העיר פעל בניגוד עניינים" | צילום: צביקה טישלר יוסי בן דוד. השופט היימן: "איני מוצא ללכת אחר ניסיונותיו של הקובל ולהשחיר פניו של הנאשם אשר בהיותו ראש העיר פעל בניגוד עניינים", צילום: צביקה טישלר

לפי דברי העד גבי מגנזי, אחד מיזמי הפרויקט, מדובר בפרויקט בהיקף כולל של כמיליארד שקל, ומכאן ששכר הטרחה שביקש מורדוב לעצמו עמד על כ-60 מיליון שקל. מגנזי דחה את הבקשה והגדיר אותה כ"בלתי הגיונית". מורדוב, כך נכתב בפסק הדין, איים בתגובה כי אם לא ישולם לו הסכום, יפגע בפרויקט ויגרום לו לא לצאת אל הפועל.

השופט היימן מצא את עדותו של מגנזי כאמינה, וכתב כי: "מורדוב עשה הכל על מנת לפגוע בפרויקט, ובין היתר סייע להפקת תוכנית טלוויזיה שכביכול מטרתה היא להצביע על שחיתות ציבורית של הנאשם, יוסי בן דוד". השופט קיבל את טענתו של מורדוב, כי בן דוד אמר עליו בישיבת מועצת העיר כי הוא "איש רשע ומרושע, שקרן ורמאי גדול", אולם קבע כי לבן דוד לא הייתה את המחשבה הפלילית הנדרשת לפי כללי המשפט הפלילי. יתרה מכך, השופט קבע, כי מורדוב עשה שימוש במשאב ציבורי בפתיחה בהליך פלילי באופן בלתי ראוי, לשם קידום אינטרסים אישיים בלבד.

השופט ציין, כי "עדותו של הנאשם (בן דוד) מהיימנה עלי ביותר. איני מוצא ללכת אחר ניסיונותיו של הקובל ולהשחיר פניו של הנאשם אשר בהיותו ראש העיר פעל בניגוד עניינים".

לבן דוד היו 9 חנויות במתחם עליו אמור לקום פרויקט לוגאנו, ובעבר נטען כי פעל בניגוד עניינים. השופט היימן קובע נחרצות, כי "אני קובע כי הנאשם עשה הכל על מנת שהפרויקט יצא לפועל לרווחת תושבי עירו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות