אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד כמה תיפגע ברצלונה מהעונש של פיפ"א? צילום: אימג'בנק, Gettyimages

עד כמה תיפגע ברצלונה מהעונש של פיפ"א?

עונש של איסור העברות לשנה אף פעם לא מגיע בתזמון נכון - אבל מבחינת ברצלונה, מדובר בעונש קשה במיוחד. עם זאת יש גם נקודת אור

02.04.2014, 17:01 | אוריאל דסקל

עונש איסור העברות לשנה אף פעם לא מגיע בתזמון נכון, אבל מבחינת ברצלונה, האיסור שמטילה פיפ"א עליה לשנה הקרובה, הוא עונש קשה במיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

שחקנים צעירים בברצלונה. החתימו שחקנים בניגוד לתקנון מאסיה, אפריקה ודרום אמריקה, צילום: אימג שחקנים צעירים בברצלונה. החתימו שחקנים בניגוד לתקנון מאסיה, אפריקה ודרום אמריקה | צילום: אימג'בנק, Gettyimages שחקנים צעירים בברצלונה. החתימו שחקנים בניגוד לתקנון מאסיה, אפריקה ודרום אמריקה, צילום: אימג

שום דבר עדיין לא סופי. ברצלונה, ככל הנראה, תערער על ההחלטה ותנסה "לקנות" לפחות חלון העברות אחד לפני שהאיסור נכנס לתוקף. התקנות אוסרות על החתמת שחקנים בינלאומיים בני פחות מ-18 אם אינם תושבי האיחוד האירופי.

ב-2010, צ'לסי הצליחה לדחות ואף לבטל עונש דומה. עם זאת, בעוד במקרה של צ'לסי מדובר על העברת שחקן קטין אחד, במקרה של ברצלונה מדובר על העברה לא חוקית של 10 קטינים - מניגריה, דרום קוריאה, קמרון ועוד. הסיכוי לערעור מוצלח קטן במיוחד לאור העובדה שפיפ"א, ככל הנראה, הזהירה את ברצלונה מההעברות הלא חוקיות הללו כמה פעמים בין 2009 ל-2013.

בכל מקרה, תזמון העונש, מבחינת ברצלונה, קשה מאוד. וזאת אף שבמועדון טוענים שהם "רגועים בקשר לעניין".

בתחילת מרץ ברצלונה הודיעה כי יהיו לה 60 מיליון יורו לפחות כדי לרכוש שחקנים במהלך הפגרה. "אנחנו יכולים לרכוש ארבעה שחקנים", אמר חאבייר פאוס, סגן נשיא המועדון. המטרה של הקיץ הקרוב היתה התחדשות. ויקטור ואלדס, השוער, הודיע על עזיבתו. כמו גם קרלס פויול. צ'אבי גם לא ממש בשיאו וההרגשה הכללית היא שהקבוצה צריכה חיזוקים כדי לשמר על מעמדה כאחת מהקבוצות הטובות באירופה. ברצלונה גם רצתה להיפטר מכמה שחקנים כדי להקל על תקציב השכר. היא לא תוכל לעשות זאת כעת.

איסור רכישת השחקנים עשוי לפגוע ברכישת השוער החדש (ככל הנראה מרק אנדרה טר שטרגן מבורוסיה מנשנגלדבאך) וברכישתו של "ליאו מסי החדש", אלן חלילוביץ'. את פרטי העברתו של חלילוביץ' בארסה כבר סיכמה וגם איתו חתמה על חוזה. הוא אמור להצטרף לברצלונה B.

בספרד מדווחים שבפיפ"א יאשרו את ההעברות של חלילוביץ' וטר שטרגן - אבל זה עדיין בספק. ובכל מקרה, ברצלונה צריכה עוד בלם אחד לפחות. אחרי הכל יש לה רק שני בלמים טבעיים בסגל. ברצלונה יכולה להכניס מחדש לקבוצה שחקנים שהשאילה העונה, בהם ג'רארד דאולופאו שנמצא באברטון, ראפיניה שבסלטה ויגו וגם בוז'אן קרקיץ' שבאייאקס. בארסה גם יכולה להשתמש בשחקניה מברצלונה B.

מעז יכול לצאת מתוק. שחקנים צעירים של המועדון יכולים לתפוס מקום יותר חשוב בהרכב. שחקני ברצלונה B יכולים לקבל צ'אנסים רבים יותר. ואולי ההשעייה מחלון העברות תאפשר חיסכון כספי, לאחר הקנסות ששולמו בעקבות רכישת ניימאר - עסקה שהכניסה את ברצלונה לצרות משפטיות מול הרשויות בברזיל, ספרד ופיפ"א.

מה שבטוח זה שבברצלונה יצטרכו לעשות סדר. ממועדון שהיה מופת ניהולי, הוא נהפך למועדון שנע משערורייה לשערורייה. וזה בטוח לא עוזר בעידן שבו התחרות מצד קבוצות הענק על משאבים, אוהדים ושחקנים - גוברת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות