אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכדורגלנים הרוסים רוצים להגביל את מספר הזרים בליגה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

הכדורגלנים הרוסים רוצים להגביל את מספר הזרים בליגה

הצעה: להגביל את מספר השחקנים הלא רוסיים בקבוצות לשישה בלבד עד תחילת המונדיאל של 2018. גם הנשיא ולדימיר פוטין תומך

02.04.2014, 22:48 | שירות כלכליסט

מספר שחקני כדורגל רוסים בעלי השפעה הגישו הצעה להגביל את מספר השחקנים הלא רוסים בקבוצות לשישה בלבד עד תחילת המונדיאל של 2018. שישה שחקנים מנסים להיבחר לוועד הפועל של ליגת העל הרוסית, בבחירות שיתקיימו ב-26 באפריל. במידה שייבחרו, ההצבעה על ההצעה להגביל את מספר הזרים עשויה להתקיים זמן קצר לאחר מכן.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני נבחרת רוסיה. לא רוצים זרים, צילום: איי אף פי שחקני נבחרת רוסיה. לא רוצים זרים | צילום: איי אף פי שחקני נבחרת רוסיה. לא רוצים זרים, צילום: איי אף פי

חוקי התאחדות הכדורגל הרוסית מאפשרים לעלות למגרש בו זמנית עד שבעה שחקנים זרים, ואין הגבלה על מספר הזרים שיכולים להיות בכל קבוצה. ההצעה החדשה מעוניינת לסיים את ההתנהלות הזו ולהציב מכסות בשלבים, החל ממספר מרבי של 11 זרים בעונה הבאה, שמונה בעונת 2015-16, שבעה בעונה לאחר מכן ושישה בעונת 2017-18. רוסיה תארח את המונדיאל ב-2018.

"הנושא הוא לא רק כמות הזרים, אלא גם האיכות", אמר ולדימיר לאונצ'נקו, לשעבר שחקן נבחרת רוסיה וכיום יו"ר איגוד השחקנים הרוסים. "בחצי התחתון של הטבלה קבוצות רבות לא עומדות ברמה של הליגה הרוסית", הוסיף.

הלחץ להגדיל את מספר הרוסים בקבוצות הרוסיות מתחיל מלמעלה. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין קרא להתמקד בפיתוח כישרונות מקומיים. "אופן העסקת השחקנים בקבוצות היום לא לוקח בחשבון את האינטרסים של הנבחרת הלאומית", אמר. "עלינו לבנות את העבודה שלנו בצורה כזו שתעלה את הרמה המקצועית של השחקנים והמאמנים שלנו, שתמצא שחקנים מוכשרים וטובים ושתיצור מהם נבחרת טובה ובטוחה. רק בצורה הזו נוכל לבנות על ניצחון".

ולרי קארפין, אחד השחקנים שמקווה להיבחר לוועד הפועל הוסיף: "אם הכסף מגיע מהמדינה, אז בוא נוציא אותו על שחקנים מקומיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות