אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר מינויו של יורם באומן ליו"ר מנהלת הליגה צילום: אוראל כהן

אושר מינויו של יורם באומן ליו"ר מנהלת הליגה

איש הפרסום יעמוד בראש מנהלת הכדורגל החדשה. בית הדין העליון של ההתאחדות קבע כי לקבוצות הליגה הלאומית יינתן ייצוג של שני משקיפים מטעמן

02.04.2014, 18:26 | כתב ynet וכתב כלכליסט

מנהלת הליגה בכדורגל שמתכנסת בשעה זו, אישרה כצפוי את מינויו של איש הפרסום, יורם באומן לתפקיד יושב הראש. בנוסף אנשי המנהלת ידונו באישור התקנון ובנשוא זכויות השידור של ליגת העל.

קראו עוד בכלכליסט

באומן משמש כיו"ר קבוצת פובליסיס בישראל שמובילה את משרד הפרסום באומן-בר-ריבנאי, המדורג כאחד מחמשת משרדי הפרסום הגדולים בישראל. בין השאר הוא נחשב מקורב מאוד לשר האוצר יאיר לפיד, ואוהד קבוצת מכבי תל אביב.

באומן. את מי יביא כמנכ"ל?, צילום: אוראל כהן באומן. את מי יביא כמנכ"ל? | צילום: אוראל כהן באומן. את מי יביא כמנכ"ל?, צילום: אוראל כהן

באומן אמור לקבל יד חופשית מקבוצות הכדורגל כדי לשדרג את מותג ליגת העל. הוא יבחר מנכ"ל ואנשי צוות כדי להתחיל את העבודה בקרוב.

כזכור, אתמול הוציא נשיא בית הדין העליון, אורי גורן צו מניעה נגד קיום הישיבה זאת מאחר שלא זומנו נציגי הליגה הלאומית. למרות זאת הישיבה מתקיימת בסופו של דבר כסדרה כשבמקביל התקיים דיון בבית הדין העליון בערעור של קבוצות הליגה הלאומית על חוקיותה. יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון נוכח אף הוא בישיבה.

בעתירה של שלוש קבוצות הליגה הלאומית (הפועל ר"ג, הכח ר"ג ומכבי הרצליה) בבקשה להיות בעלות זכות הצבעה במנהלת הליגה, קבע הערב בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל כי לליגה הלאומית יינתן ייצוג של שני משקיפים מטעמן כבר עתה. לעניין ישיבת המנהלת שהתקיימה היום, לא שוכנע בית הדין כי התקיימו ההליכים המקדמיים למינוי יו"ר, מאחר שטרם הוקמה ועדת כשירות על פי הסכם הרפורמה; ואולם כדי לא לפגוע בפעילות הכלכלית של המנהלת ומתוך הכרה בחשיבות מינוי היו"ר, אישר בית הדין למנהלת למנות יו"ר לתקופה של שלושה חודשים. לאחר מכן, קבע בית הדין, יצטרך היו"ר הנבחר לעבור את הליכי המינוי הנדרשים. טענתו של עו"ד מורן מאירי, כי לבית הדין העליון אין סמכות לדון בעתירות מסוג זה הקשורות למנהלת הליגה, נדחתה על הסף.

  

משרד הספורט לאבי לוזון: "פעל להקמת מנהלת בהקדם"

מוקדם יותר היום שיגרה מנכ"לית משרד הספורט, אורלי פרומן, מכתב ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, ובו דרשה ממנו לפעול בכל ההקדם להקמת המנהלת כמתחייב בהסכם הרפורמה.

פרומן כתבה: "אני פונה אליך כמי שחתום מטעם ההתאחדות לכדורגל בדרישה כי תפעל לקידום הקמת המנהלת בהקדם האפשרי. אני מצפה כי ההתאחדות לכדורגל ואתה באופן אישי תעשו כל מאמץ לעמוד בהתחייבויות שקיבלתם על עצמכם לטובת קידום הכדורגל בישראל. אני מצפה ממך כיו"ר ההתאחדות לכדורגל וכמי שנטל לעצמו ליישם את ביצוע הרפורמה בענף הכדורגל, לעמוד בכל התחייבויות שנטלת על ההתאחדות ובשמה להקמת המנהלת באופן ובמבנה שסוכמו במסמך ההבנות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות