אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תקנה חצי מיצרנית השבבים Renesas SP Drivers צילום: בלומברג

אפל תקנה חצי מיצרנית השבבים Renesas SP Drivers

החברה מייצרת כשליש מהדרייברים ושבבי הבקרה בשוק שבבי המסכים. סכום הרכישה מוערך ב-480 מיליון דולר. מטרת אפל ברכישה: להעביר כמה שיותר מתחומי פיתוח וייצור המכשירים לשליטתה הישירה

03.04.2014, 11:44 | עומר כביר
אפל מנהלת מגעים לקניית חלקה של חברת Renesas Electronics היפנית בחברת פיתוח השבבים למסכי סמארטפונים Renesas SP Drivers - כך מדווח עיתון העסקים היפנים Nikkei Asian Review.

קראו עוד בכלכליסט

רנסאס מחזיקה ב-55% מרנסאס SP, כאשר 45% הנותרים נמצאים בבעלות שארפ (25%) ו-Powerchip הטייוואנית (20%), שאחראית על ייצור השבבים. לפי הדיווח, בעבור חלקה של רנסאס צפויה אפל לשלם כ-480 מיליון דולר. מרבית 240 עובדי החברה ביפן צפויים לשמור על מקום עבודתם ואפל תשלים את העסקה בקיץ הקרוב.

טים קוק רוצה להעביר יותר אלמנטים בייצור המכשירים לשליטת החברה, צילום: איי אף פי טים קוק רוצה להעביר יותר אלמנטים בייצור המכשירים לשליטת החברה | צילום: איי אף פי טים קוק רוצה להעביר יותר אלמנטים בייצור המכשירים לשליטת החברה, צילום: איי אף פי

רנסאס SP נחשבת ליצרנית המובילה בעולם של דרייברים ושבבי בקרה ושליטה למסכים קטנים ובינוניים, ונתח השוק של בתחום עומד על כשליש. איכות שבבים אלו משפיעה ישירות על איכות וביצועי התצוגה, וכן על צריכת חיי הסוללה של המכשיר.

הרכישה הינה חלק ממהלך אסטרטגי של אפל שנועד להעביר לשליטתה הישירה כמה שיותר מתחומי הפיתוח, הייצור וההרכבה של מכשיריה. רנסאס SP מספקת את שבבי התצוגה לכל מכשירי האייפון של אפל, ולאור הדגש הרבה שיצרניות מתחרות שמות בתקופה האחרונה על איכות התצוגה במכשיריהן, נראה שאפל רוצה לזכות בשליטה גדולה יותר על הליך הפיתוח של טכנולוגיה חשובה זו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות