אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Samba.me: לחיות בתוך בועית

איך נראה פרצופו של אדם שהרגע קיבל מכם הודעה מפתיעה בווטסאפ או ב-SMS? אפליקציית Samba.me תצלם את התגובה ותראה לכם אותה בתוך בועית קטנה. החברה זכתה לאחרונה בפרס כנס SXSW היוקרתי

05.04.2014, 16:20 | אסף גלעד

כשאתם שולחים SMS, הודעת ווטסאפ, תמונה או סרטון לחברים, לא תוכלו לראות כיצד הגיבו. האם צחקו, פערו את הפה בתדהמה או סתם הגיבו באדישות. Samba.me, אפליקציה ישראלית שהושקה בפברואר האחרון, תאפשר לכם לצפות בתגובות הללו.

קראו עוד בכלכליסט

התגובות פשוט יצולמו בידיעת הנמען ואז יישלחו אליכם בבועית קטנה שתוצג בצד המסך.

לאפליקציה כמה כללים: אורך הסרטון הנשלח, כמו גם הסרטון שמצלם את התגובה, לא יעלה על 15 שניות. את סרטון התגובה שנשלח אי אפשר לערוך או לשנות - הוא מצלם את התגובה האותנטית ושולח אותה בחזרה. ועם זאת, אלה שאינם מרוצים מהתוצאה יוכלו למחוק אותה מהמחשב שלהם ומהמחשב של הנמען.

האותנטיות הזו חשובה לא בכדי וסנאפצ'ט הוכיחה שאפשר לעשות ממנה הרבה כסף: היא משרה תחושת מקוריות ועכשוויות על המשתמשים ומגבירה את האפקט הוויראלי של האפליקציה. ועם זאת, בניגוד לסנאפצ'ט, סמבה מאפשרת לשמור את הסרטונים לטווח הארוך ולשדרם שוב ושוב. האותנטיות הזו מאפשרת למסרים להיות עוצמתיים יותר ולאפשר העברה של מסרים בעלי משמעות רגשית - כאלה שמתאימים בד"כ לפורמט המצולם ופחות לטקסט.

אפליקציית סמבה, תצוגת התגובה אפליקציית סמבה, תצוגת התגובה אפליקציית סמבה, תצוגת התגובה

סמבה רשמה הישג בחודש שעבר כאשר זכתה בפרס בתחרות הסטארט-אפים של כנס האינטרקטיב והמוזיקה SXSW שנערך באוסטין. היא הציגה לצד 48 חברות אינטרקטיב שונות וזכתה בקטגוריית האפליקציות החברתיות.

החברה גייסה עד כה 630 אלף דולר מרשימה ארוכה של משקיעים בולטים כמריוס נכט, ממייסדי צ'קפוינט וסגן היו"ר; שניים ממייסדי 5Min שנמכרה ל-AOL, רן הרנבו וטל סימנטוב; המייסד והשותף הבכיר בקרן ג'נסיס אדי שלו; מייסד פרסייס רון צוקרמן ומייסד אקסהלינק רוני צארום. להשקעה הצטרפה גם קבוצת האנג'לים 2B Angels.

החברה הוקמה ברמת החייל ב-2013 בידי ברק חכמוב, ממייסדי My6Sense, יחד עם שי ארליכמן, רונאל מור ואורן מאירי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות