אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקס ליבריס זכתה בפרויקטים חדשים בהיקף של 10 מיליון שקל

אקס ליבריס זכתה בפרויקטים חדשים בהיקף של 10 מיליון שקל

החברה תטמיע את פתרונות המיכון לספריות אקדמיות שלה בשלוש אוניברסיטאות גדולות באוסטרליה וארה"ב. המערכת שתוטמע מבוססת ענן ומאפשרת איחוד של כלל המערכות הממוחשבות

06.04.2014, 11:56 | שירות כלכליסט

שלוש אוניברסיטאות באוסטרליה וארה"ב רכשו את מערכת הענן של אקס ליבריס הישראלית. כך על פי הודעת החברה ביום חמישי. אוניברסיטת וויסקונסין שבארה"ב, אוניברסיטת אוקלנד שבאוסטרליה ואוניברסיטת קאנזאס במדינת קאנזאס ינהלו את הספריות האקדמיות שלהן באמצעות המערכת של החברה הירושלמית. היקפן הכולל של העסקאות הינו כ-10 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אקס ליבריס תטמיע בשלוש האוניברסיטאות את מערכת Alma שפותחה בחברה והינה פתרון ניהול מבוסס ענן, המאפשר לספריות הפועלות באוניברסיטאות הללו לאחד את כלל המערכות הממוחשבות שלהן על גבי פלטפורמה אחת, לניהול וגילוי מידע במגוון אוספי הספריות.

פתרון Alma מאפשר מיכון של ספריות אקדמיות, צילום: בלומברג פתרון Alma מאפשר מיכון של ספריות אקדמיות | צילום: בלומברג פתרון Alma מאפשר מיכון של ספריות אקדמיות, צילום: בלומברג

ממשק הענן של המערכת מאפשר לספריות לתפעל ולהתנהל באמצעות שיתוף מידע ועריכת שיתופי פעולה עם גופים אחרים. כתוצאה מכך, ספריות יכולות למקד את מאגרי המידע שלהן ולהרחיב את השירותים שהן מציעות בתוך ומחוץ למוסד האקדמי ולתמוך בתהליכי הלימוד והמחקר. בין התכונות הבולטות של Alma ניתן למנות: ניהול מאגר אחיד, שיתוף ניהול metadata, ניהול אוספים חכם, אופטימיזציה של מאגרי מידע וארכיטקטורה ומימשק פתוחים.

מתי שם טוב, מנכ"ל אקס ליבריס מסר כי: "השימוש במוצר הדגל שלנו יסייע לאוניברסיטאות אלה לאחד את מערך החיפוש הספרייתי שלהן תוך ניהול משאבים אחיד. השימוש ב-Alma ירכז וינהל עבור ארגונים אלה את פעולת חיפוש שהם מציעים לחוקרים ולסטודנטים הן בתוך המערך הספרייתי והן מחוצה לו בכל הפלטפורמות האקדמיות במדינה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות