אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מונדיאל 2014: "הפסקות שתייה" או "הפסקות פרסומות" צילום: אימג'בנק, Gettyimages

מונדיאל 2014: "הפסקות שתייה" או "הפסקות פרסומות"

פיפ"א הודיעה כי תאפשר הפסקות צינון לאחר 30 הדקות הראשונות במחצית הראשונה והשנייה - במטרה להגן על בריאות השחקנים. המפרסמים מרוצים

06.04.2014, 23:30 | שירות כלכליסט

במונדיאל הקרוב בברזיל, ייתכן שמשחקים חשובים ישוחקו על פני ארבעה רבעונים ולא שתי מחציות; זאת, עקב תמיכת פיפ"א בהשקת הפסקות "צינון" במטרה להגן על בריאות השחקנים.  

קראו עוד בכלכליסט

לואיס גוסטבו מברזיל. הפסקות שתייה, צילום: רויטרס לואיס גוסטבו מברזיל. הפסקות שתייה | צילום: רויטרס לואיס גוסטבו מברזיל. הפסקות שתייה, צילום: רויטרס

הוועד הפועל של פיפ"א החליט לפני כמה ימים לאפשר הפסקות צינון לאחר 30 הדקות הראשונות במחצית הראשונה והשנייה, במקרה שבו הטמפרטורות יעלו מעל רמה מסוימת. בעיטת הפתיחה של כמה משחקים במונדיאל, בהם שני משחקים ברבע הגמר, מתוכננת לשעה 13:00, כך שיש סיכוי גבוה שיהיה צורך להחיל את ההפסקות.

לדברי מייקל ד'יוז, יו"ר ועדת הרפואה של פיפ"א, הפסקות מסוג זה היו כבר בתוקף באולימפיאדת בייג'ינג ב-2008, והן עשויות להפוך לקבועות בכל התחרויות של ארגון הכדורגל העולמי.

החידוש קרוב לוודאי שיזכה לתמיכת חברות הטלוויזיה המסחריות, שמחזיקות בזכויות השידור לתחרויות של פיפ"א, וכן לתמיכת השחקנים והמאמנים. הסיבה לכך היא שההפסקות אמורות לספק הזדמנויות לשידור פרסומות נוספות ברגעים קריטיים.

משחק הכדורגל, שבניגוד לבייסבול ופוטבול, למשל, אינו מאופיין בעצירות מרובות, מהווה אתגר לערוצי השידור המסחריים, שכן לאורך זמן ארוך יחסית הם אינם יכולים לצאת לפרסומות.

ד'הוז הוסיף שהשופטים יורשו להפעיל שיקול דעת לקביעת המועד המדויק לעצירת המשחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות