אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא נראה לי שזה יתפוס: ההמצאות הגרועות בהיסטוריה

PLAY

לא נראה לי שזה יתפוס: ההמצאות הגרועות בהיסטוריה

אוסף של פיתוחים שנראו מבריקים אי שם בעבר הרחוק ועתה מוזרים והזויים, פרויקט שנועד לפייס בין שבטי רואנדה 20 שנה לאחר רצח העם שהתחולל בה ותוסף לדפדפן כרום הופך את היסטוריית הגלישה שלכם לשטיח של אייקונים

06.04.2014, 19:21 | נמרוד צוק

1. ההברקות של פעם

את ההמצאות המבריקות והמצליחות בהיסטוריה כולם זוכרים - אבל מה קרה למברשת השיער שגם מבריקה את הקרחת? לפומית שמאפשרת עישון 10 סיגריות בבת אחת? למייבש השיער שנראה כמו קונדום גדול שמלבישים על הראש או לפסנתר המתקפל שמיועד לשימוש במיטה? לפניכם כמה המצאות שלא צלחה דרכן - וטוב שכך.

המצאות שלא צלחו המצאות שלא צלחו המצאות שלא צלחו

2. צו פיוס

הפרויקט המרשים הזה של הניו יורק טיימס והצלם פיטר הוגו הפגיש כמה משורדי רצח העם ברואנדה משבט הטוטסי, ואנשים שלקחו חלק בהוצאה לפועל של הזוועות, מצד שבט ההוטו. זאת, במטרה להביא לפיוס וסגירת מעגל 20 שנה אחרי הפשע הנורא. בין התמונות אפשר למצוא צילום של אשה שמשפחתה נרצחה מניחה את ידה על כתפו של הרוצח, ואשה אחרת שהצטלמה לצד אדם ששדד את רכושה במהלך המלחמה. לצד הצילומים מובאים וידויים קצרים של שני הצדדים.

רוצחים וניצולים, זה לצד זה רוצחים וניצולים, זה לצד זה רוצחים וניצולים, זה לצד זה

3. כולם בשביל אחד

לאחרונה הודח מקורס קצינים משום ששיבט במחברתו את דמותו של אדולף היטלר. כמחאה על ההחלטה השנויה במחלוקת, הקימו כמה חברים לנשק את קבוצת הפייסבוק "קצינים מציירים את היטלר", אליה מעלים קצינים שמזדהים עם הצוער את הואריאציות שלהם לנושא.

מחאת הקצינים בפייסבוק מחאת הקצינים בפייסבוק מחאת הקצינים בפייסבוק

4. הפועל גוגל נגד מכבי פייסבוק

כיצד היו נראים לוגואים של ענקיות טכנולוגיה כמו גוגל, פייסבוק, אמזון ומיקרוסופט לו היו החברות קבוצות כדורגל, כדורסל או פוטבול? המעצב דניאל הרננדז ואתר מאשאבל מדגימים.

ליגת הטכנולוגיה ליגת הטכנולוגיה ליגת הטכנולוגיה

5. ההיסטוריה מחייכת אליכם

משתעממים מהיסטוריית הגלישה שלכם? נסו את פרויקט Iconic History. מדובר בתוסף לדפדפן כרום שלוקח את היסטוריית הגלישה והופך אותה לשטיח דיגיטלי נאה שמורכב מהאייקונים של כל האתרים בהם ביקרתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות