אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים במגעים ראשוניים לרכישת אנגל משאבים

בלעדי לכלכליסט

אזורים במגעים ראשוניים לרכישת אנגל משאבים

חברת הנדל"ן קיימה מגעים עם כונסי הנכסים של אנגל משאבים, שבשנת 2013 הפסידה 70 מיליון שקל ונסחרת בשווי של 10 מיליון שקל בלבד

07.04.2014, 07:51 | גולן חזני

חמש שנים אחרי אובדן השליטה בקבוצת אנגל, שנקלעה לקשיים ולהקפאת הליכים וכינוס, מנהלת אזוריםמגעים ראשוניים לרכישה של החברה־הבת אנגל משאבים.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן ובניהול דרור נגל, קיימה מגעים עם כונסי הנכסים של אנגל משאבים, יורי נחושתן ואייל נייגר, שהעמידו את השליטה בחברה למכירה.

ב־2007 רכש בעל השליטה דאז באזורים, שעיה בוימלגרין, את השליטה באנגל מידי יעקב אנגל. זאת תמורת 430 מיליון שקל ולפי שווי של 700 מיליון שקל. אנגל החזיקה בנכסים במזרח אירופה ובארץ באמצעות אנגל משאבים. בהמשך הועמדו המניות למכירה ואת השליטה רכש קונרד מוריס, איש עסקים יהודי מבריטניה.

תספורת של כ־50%

 

לפני חודשיים, שנתיים אחרי הרכישה של מוריס, עברו מניות השליטה באנגל לחזקת כונסי נכסים. זאת נוכח דרישה של הבנק הזר לויאל בנק (Loyal Bank), באמצעות עו"ד נחושתן, בגין הלוואה בהיקף של 15.5 מיליון יורו שלא הוחזרה על ידי בעלי השליטה.

הרשי פרידמן, צילום: עמית שעל הרשי פרידמן | צילום: עמית שעל הרשי פרידמן, צילום: עמית שעל

מוריס איבד את השליטה לטובת לויאל בנק. הבנק, יחד עם מחזיקי האג"ח פסגות, מנורה ואדוארד קלר, העמיד למכירה את הבטוחות שקיבל להלוואה שהעניק למוריס — מניות השליטה באנגל.

"פגישה ראשונית בלבד"

 

אנגל משאבים מחזיקה בנכסים מניבים בישראל. החברה הפסידה ב־2013 70 מיליון שקל. הונה העצמי עומד על 150 מיליון שקל והיא נסחרת בשווי של 10 מיליון שקל בלבד, משום שלה חוב של 170 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ו־130 מיליון שקל לבנקים. במסגרת הסדר החוב בחברה בוצעה תספורת של כ־50% לחוב אג"ח של 260 מיליון שקל.

על פי ההסדר, מוריס ובנו דוד התחייבו להעמיד לאזורים הלוואה של 47 מיליון שקל, באם יידרשו, אולם משביקשו מחזיקי האג"ח מהשניים להעמיד את ההלוואה - לא בוצעה ההתחייבות והמניות עברו לידי הבנק המממן. מחזיקי האג"ח ראו באקט זה העברת שליטה, אשר מאפשר להם להעמיד את האג"ח לפירעון מיידי. אולם בינתיים הושגה פשרה זמנית מול הבנק כדי לנסות למצוא רוכש או משקיע לחברה.

משפחת מוריס היא אחת המשפחות היהודיות העשירות באנגליה, ועיקר עושרה מגיע מנדל"ן. המשפחה נמנית עם מייסדי סודהסטרים הישראלית.

מאזורים נמסר: "במסגרת בחינת הזדמנויות עסקיות גילתה החברה התעניינות באנגל משאבים. מדובר בפגישה ראשונית בלבד ולא מחייבת עם נציגיה, ובין הצדדים טרם החל כל משא מתן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות