אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מבחן רכב: ספורטאז' מוזל

קיה מצטרפת למגמה בשוק ומציעה גרסה חזקה אבל פחות מאובזרת של הקרוס אובר

06.04.2014, 23:44 | תומר הדר

שוק הרכב הישראלי נמצא בימים אלה בתהליך של מחשבה וארגון מחדש. ג'יפונים, שפעם עלו כ־130 אלף שקל, נמכרים כיום ב־100 אלף שקל — אם רק תסכימו לוותר על התיבה האוטומטית; מכוניות מיני משאירות עודף מ־60 אלף שקל, אם רק תסכימו לוותר על האבזור; ורכבי הקרוס אובר הגדולים מתכנסים לרמה של 150 אלף שקל, אם רק תסכימו לוותר על מערכת הארבע על ארבע ועל עוד כמה פינוקים.

כעת גם קיה ספורטאז' מצטרף לקבוצה זו עם גרסה חדשה בשם אורבן. במה שונה אורבן מספורטאז' רגיל? אין לו חישוקים גדולים, רק 16 אינץ'; המראות לא כוללות מאותתים; וגימור הכרום סביב הגריל הראשי נעלם.

עם זאת, האבזור אינו נופל מהותית מהגרסאות הבכירות: יש בקרת שיוט, יש שליטה ברדיו מגלגל ההגה, ויש עוד מאפיין אחד חשוב — הספורטאז' מצויד במערכת מולטימדיה שמסוגלת להתחבר ישירות ל־WAZE. בקיה טוענים שתא הנוסעים עבר שדרוג ואכן איכות החומרים השתפרה, אך עדיין בפנים יש תחושה פלסטיקית למדי. מבחוץ הספורטאז' אמנם מוותר על תאורת ה־LED, אך עדיין מדובר ברכב נאה.

קיה ספורטאז קיה ספורטאז' קיה ספורטאז

הפרט החשוב ביותר בספורטאז' הוא המנוע: מדובר בגרסה משודרגת של המנוע הקיים, שאמורה להיות חסכונית יותר וחזקה יותר. בפועל מדובר במנוע יותר שקט והספורטאז' מרגיש יותר נמרץ מקודמו. צריכת הדלק סבירה אך לא יוצאת דופן: 10.7 ק"מ לליטר.

האורבן עולה 150 אלף שקל לעומת 166 אלף שקל לספורטאז' הרגיל. בשורה התחתונה, גרסת האורבן מהווה כרטיס כניסה משתלם לשוק רכבי הקרוס אובר ומציעה חבילה טובה, מבלי לוותר על יותר מדי אביזרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות