אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלייטיקה מזנקת: רשמה צמיחה של 57% בהכנסות צילום: עמית שעל

פלייטיקה מזנקת: רשמה צמיחה של 57% בהכנסות

לחברת משחקי המזל הישראלית, שבבעלות סיזרס האמריקאית, יש כ-17 מיליון משתמשים. הכנסותיה, שרובן הגיעו מפעילות בארה"ב, עומדות על 303 מיליון דולר

07.04.2014, 12:27 | מאיר אורבך

חברת המשחקים פלייטיקה רשמה צמיחה של 57% בהכנסותיה, ל-303 מיליון דולר. בסוף 2011 רכשה ענקית ההימורים האמריקאית סיזרס את פלייטיקה בכ-125 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

"הצמיחה הגיעה גם ממיזוגים ורכישות שעשינו וגם מצמיחה אורגנית. אני שמח שבשוק שנהיה צפוף מאוד לתחרות אנחנו מצליחים להציג תוצאות טובות", אמר ל"כלכליסט" אריק סנדלר, סמנכ"ל הכספים של החברה. פלייטיקה לא חשפה נתוני רווח, אך לפי הערכות חלה צמיחה משמעותית גם בהן.

רוברט אנטוקול, מייסד פלייטיקה, צילום: עמית שעל רוברט אנטוקול, מייסד פלייטיקה | צילום: עמית שעל רוברט אנטוקול, מייסד פלייטיקה, צילום: עמית שעל

"יותר מחמישים אחוז מהכנסות החברה הגיעו מארה"ב, השוק בעל כוח הקניה הגדול ביותר", אמר סנדלר. רוב הכנסות החברה הגיעו משלושה משחקים עיקריים: סלוטומניה, שהוא המשחק הראשון של החברה, בינגו בליץ וסיזרס קזינו. " אלו המשחקים המכניסים ביותר שלנו למרות שיש לנו 10 משחקים שמשוחקים ב-12 פלטפורמות שונות", אמר.

בדומה לחברות אחרות, גם פלייטיקה מרכזת מאמץ לקידום משחקיה במובייל. כיום יש לה כ-17 מיליון משתמשים שמשחקים באחד ממשחקי החברה באופן חודשי. על פי הערכות,  שחקן משחק באחד המשחקים לפחות פעם בשלושה ימים.

בראיון שנתן בעבר מייסד החברה רוברט אנטקול ל"כלכליסט" סיפר על הקשיים בגיוס עובדים בישראל. "אחת הבעיות הקשות שלנו כאן היא למצוא עובדים עם ניסיון בפיתוח משחקים", הסביר. "ומכיוון שאין כאלה בנמצא, אנחנו לוקחים עובדים מתחומים אחרים ומכשירים אותם. העובדים שלנו מגיעים כמעט מכל תחום אפשרי: קריאייטיב, שיווק, טלוויזיה". פלייטיקה מעסיקה כ-700 עובדים, 100 מתוכם עובדים בישראל. שאר העובדים במזרח אירופה אוקראינה וביילרוס, ארצות הברית, קנדה, רומניה, ארגנטינה ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות