אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגעים לאיחוד הירושלמי בין הפועל וקטמון מגיעים לישורת האחרונה צילום: מיכל פתאל

המגעים לאיחוד הירושלמי בין הפועל וקטמון מגיעים לישורת האחרונה

המשקיעים החליטו לכסות חובות ענק והשאירו את הכדור בידיים של הבעלים של הפועל ירושלים, יוסי סאסי. כעת ממתינים להכרעתו

07.04.2014, 15:24 | אוריאל דסקל

הליך האיחוד המיוחל בין הפועל קטמון להפועל ירושלים נמצא עכשיו בישורת האחרונה. כפי שקרה בשנים האחרונות, המגעים בין יוסי סאסי, הבעלים של הפועל ירושלים ואנשי הפועל קטמון, מגיעים לשיא לקראת סוף העונה - אבל הפעם זה נראה רציני יותר.

קראו עוד בכלכליסט

לארי טננבאום, מיליארדר קנדי, התאהב במה שהוא ראה בהפועל קטמון והוא מוכן להשקיע מכיסו סכומים גבוהים כדי לרכוש 50% מהפועל ירושלים ולהעניק אותם לאוהדיה, שהם בעצם הבעלים, של הפועל קטמון. טננבאום מוכן לעשות זאת כיוון שהאוהדים כבר הסכימו לאחד כוחות עם יוסי ליפקין, איש עסקים ישראלי ממיאמי ולרכוש עמו את הפועל ירושלים מידי יוסי סאסי.

אוהדי הפועל ירושלים. אם סאסי לא ימכור אז קטמון יצטרכו להשאיר אותם מאחורה, צילום: אוהד צויגנברג  אוהדי הפועל ירושלים. אם סאסי לא ימכור אז קטמון יצטרכו להשאיר אותם מאחורה | צילום: אוהד צויגנברג אוהדי הפועל ירושלים. אם סאסי לא ימכור אז קטמון יצטרכו להשאיר אותם מאחורה, צילום: אוהד צויגנברג

המפתח להסכם הזה הוא טננבאום שבגיל 65, הוא בעלים שכל קבוצה בישראל היתה רוצה. טננבאום הוא יהודי קנדי מיליארדר עם הון המוערך ב-1.04 מיליארד דולר. מלבד היותו פילונתרופ מוביל בקנדה ובעל עניין רב בספורט. הוא אחד מהאנשים האחראים על הבאת קבוצת NBA לקנדה. הוא כיום היו"ר של Maple Leaf Sports and Entertainment, חברת האם של טורונטו ראפטורס מה-NBA, טורונטו מייפלס ליפס, הקבוצה השווה ביותר בליגת ההוקי של צפון אמריקה (521 מיליון דולר) ושל קבוצת ה-MLS של טורונטו, שלאחרונה התחזקה עם ג'רמיין דפו, חלוץ נבחרת אנגליה ומייקל בראדלי, קשר נבחרת ארה"ב.

החברה שטננבאום יושב בראשה שווה יותר מ-2 מיליארד דולר והוא נשאר בה היו"ר למרות שב-2011 חברות הענק הקנדיות חברת Bell Canada ו-Rogers Communications רכשו 75% מ-MLSE. .טננבאום עצמו מאוד מתעניין בהיבט הקהילתי של הספורט ויושב בוועדת הקהילה והעסקים של ה-NBA. "מבחינתו, העניין עם הפועל קטמון הוא עניין פילנתרופי לחלוטין. החיבור לקהילה בירושלים מרגש אותו", אומר גורם בהפועל קטמון.

טננבאום, נכדו של מהגר מפולין, לא אוהב לדבר על מעשיו אבל חבריו אומרים ש"העבודות והתרומות שלו נמצאות בכל מקום בטורונטו". "האישיות של לארי היא זאת האחראית לאמון שיש ל-MLS בקנדה", הסביר פעם דון גארבר, הקומישינר של ה-MLS.

טננבאום נכנס לתמונה יחסית מאוחר. מי שמנהל את המשא ומתן עם סאסי כבר שנה הוא יוסי ליפקין.

טננבאום, האוהדים וליפקין אמורים לקבל 100% מהפועל ירושלים אם יכסו את חובות הקבוצה, שנאמדים על כ-7 מיליון שקל. 5 מיליון שקל לשחקנים, ספקים. 10 מיליון שקל נוספים שהקבוצה חייבת לעירייה יימחקו אחרי האיחוד ויצומצמו ל-1.7 או 1.8 מיליון שקל. חילוקי הדעות הנותרים הם, ככל הנראה,על חובות עתידיים אפשריים שסאסי לא רוצה אחריות עליהם ועל שטח בקריית יובל, שם יושבת הפועל ירושלים.

בכל מקרה, מדובר בעניין חסר תקדים כאשר אדם בסדר גודל של טננבאום מוכן להכניס את היד בכיס כדי לקנות לקהילה קבוצה. זה כמעט חסר תקדים שמישהו כמו טננבאום וליפקין ישתפו פעולה למען קבוצה אדומה ומאוחדת בירושלים. אבל כרגע הכדור במגרש של סאסי. בירושלים מקווים שסוף סוף הוא יעשה את ההחלטה הנכונה לגבי הכדורגל בעיר ואולי בישראל.

אם זה לא יקרה, בהפועל קטמון, קבוצת אוהדים עם הישגים אדירים, יצטרכו לשכנע את ליפקין וטננבאום להשקיע את ה-7 מיליון האלה בהם ולהעלות אותה לליגת העל. זה אומר להשאיר את הפועל ירושלים ו-200 האוהדים שנשארו נאמנים לה, בצד הדרך ופשוט ולהתחיל לבנות קבוצה רצינית ולא כמשהו זמני "עד האיחוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות