אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיילספורס העניקה לבניוף בונוס כספי של 1.24 מיליון דולר צילום: בלומברג

סיילספורס העניקה לבניוף בונוס כספי של 1.24 מיליון דולר

למרות ביצועים שוברי שיאים של חברת התוכנה מבוססת ענן בשנה האחרונה, בכיריה הסתפקו בבונוסים צנועים יחסית. הסיבה: המשקיעים לא הראו התלהבות ניכרת מתוצאותיה

07.04.2014, 13:59 | שירות כלכליסט

לאחר שנה שוברת שיאים שבה פרצו הכנסותיה את רף ה-4 מיליארד דולר, העניקה חברת Salesforce מענקים למנהליה הבכירים. כך צוין בדוחות החברה לרשות ניירות הערך האמריקאית. על כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר. למרות זאת, לא הגיעו הבונוסים שחולקו לסכומים שקבעה החברה באביב הקודם במסגרת תוכניות הבונוסים שלה.

קראו עוד בכלכליסט

המייסד שותף ומנכ"ל החברה מארק בנויף זכה לבונוס של 1.7 מיליון דולר (1.24 מיליון דולר באמצע השנה ו-450 אלף דולר בסופה) מתוך בונוס מקסימאלי של 1.8 מיליון דולר. סמנכ"ל הכספים היוצא של החברה, גרהאם סמית' קיבל בונוס של 562 אלף דולר; המייסד השותף פארקר האריס זכה לבונוס של 585,625 אלף דולר ואילו לסגן יו"ר בכיר פרנק ון וננדאל, הוענק בונוס של 625 אלף דולר.

למרות ביצועים מצויינים, מארק בניוף לא זכה לבונוס מרשים, צילום: בלומברג למרות ביצועים מצויינים, מארק בניוף לא זכה לבונוס מרשים | צילום: בלומברג למרות ביצועים מצויינים, מארק בניוף לא זכה לבונוס מרשים, צילום: בלומברג

סיילספורס המפתחת פיתרונות CRM ושירותי ענן ארגוניים, סירבה להגיב לגבי החלטתה לצמצם את הבונוסים. החברה הציגה נתוני צמיחה בריאים ובהחלט יכלה להצדיק חלוקת בונוסים כספיים מרביים למנהליה הבכירים. גם מניות החברה רשמו ביצועים יפים במהלך השנה הפיסקאלית עם שווי של 43 דולר למניה בתחילת 2013 ושל 57 דולר למנייה בסופה.

השנה דיווחה החברה על הפסד סוף-שנה של 232.2 מיליון דולר שנגרם בעיקר בשל הוצאות שיווק ומכירות בסך 2.2 מיליארד דולר. אם החברה תבחר לקצץ בתקציב זה היא יכולה לעבור בקלות לרווחיות על אף שייתכן כי הדבר ייפגע בגידול בהכנסותיה. כך אומר מייקל קוסומאנו פרופסור בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת MIT.

משקיעיה של החברה לא ממש נלהבים מתוצאותיה לאחרונה על אף העובדה שהחברה הגדילה ב-100 מיליון דולר את הצהרת ההכנסות העתידיות שלה לשנה הפיסקאלית הבאה. השנה, רגע לפני פרסום נותוני הרווח, גלשו מניותיה של סיילספורס משיא של 52 שנה של 67 דולר ליחידה למעט יותר מ-54 דולר למניה בסיום שישי – ירידה של כ-19%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות