אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השליטה באי.די.בי: אורנשטיין יכריע מחר בעניין פסק הדין המשלים צילום: אוראל כהן

השליטה באי.די.בי: אורנשטיין יכריע מחר בעניין פסק הדין המשלים

בפסק הדין דן השופט אורנשטיין בדו"ח סודי על עסקיו של בן-משה. בעקבות זאת הגיש דנקנר בקשה לביטול העברת השליטה בקונצרן בטענה כי מקור הכספים של אקסטרה למימון הסדר הנושים אינו חוקי

07.04.2014, 14:27 | זוהר שחר לוי

השופט איתן אורנשטיין יכריע מחר (ג') אם לבטל את פסק הדין המשלים שניתן בעניינה של אי.די.בי, פסק דין שדן בדו"ח הסודי על עסקיו של מוטי בן-משה. בהודעה של הנהלת בתי המשפט צוין כי עם השלמת התגובות לבקשתו של בעל השליטה הקודם בקונצרן, נוחי דנקנר, תוקרא החלטתו של אורנשטיין מחר בצהריים באולמו שבבית המשפט המחוזי בתל אביב. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחודשיים קבע השופט אורנשטיין בפסק דין כי השליטה בקונצרן אי.די.בי תועבר מידיו של דנקנר לידי קבוצת אקסטרה של בן-משה ואדוארדו אלשטיין. בהמשך, בפסק דין משלים, דן השופט אורנשטיין בפרסומו של דו"ח סודי על עסקיו של בן-משה, דו"ח בדיקה שהוגש לבית המשפט בראשות הכנ"ר, יו"ר רשות ני"ע והמשקיף חגי אולמן. על סמך דו"ח זה ביסס בית המשפט את העברת השליטה בקבוצת אידיבי לידי אלשטיין-בן-משה.

השופט איתן אורנשטיין. לא הסתיר את ביקורתו מדנקנר ובאי כוחו, צילום: מוטי קמחי, ynet השופט איתן אורנשטיין. לא הסתיר את ביקורתו מדנקנר ובאי כוחו | צילום: מוטי קמחי, ynet השופט איתן אורנשטיין. לא הסתיר את ביקורתו מדנקנר ובאי כוחו, צילום: מוטי קמחי, ynet

בעקבות פסק דין זה, הגיש דנקנר, באמצעות משרד עו"ד קסוטו נוף בקשה לבטל את העברת השליטה באי.די.בי כשהוא טוען כי מקור הכספים בהם מתכוונת קבוצת אקסטרה לממן את הסדר הנושים, אינו חוקי.

לגרסתו של דנקנר, כפי שלוותה בתצהירים ודו"חות לבית המשפט, המקור הכספי של בן-משה "הנו תוצר של מספר אלמנטים פליליים, לכאורה, ובהם: הונאת מע"מ, הלבנת הון, שליחת יד הכספי הפקדונות של הציבור הגרמני ושימוש שלא כדין בהם ורישומים כוזבים במסמכי התאגיד". כל אלה, ציין דנקנר בפנייתו לבית המשפט - ממצאים אשר סותרים לחלוטין את הדו"ח עליו התבסס אורנשטיין בפסק הדין.

אחד מבעלי השליטה באי.די.בי, מוטי בן-משה, צילום: עמית שעל אחד מבעלי השליטה באי.די.בי, מוטי בן-משה | צילום: עמית שעל אחד מבעלי השליטה באי.די.בי, מוטי בן-משה, צילום: עמית שעל

אורנשטייין לא הסתיר את ביקורתו כלפי דנקנר ובאי כוחו. בהחלטה שפרסם למחרת, הורה לקבוצת אקסטרה להגיש את תשובותיה, אך כתב כך: "תמוה ביותר בעיני, שנדנקר וגנדן מצאו לנכון, בשלב מאוחר זה שלאחר מתן פסק הדין בתיק, לשכור את שירותי משרד עוה"ד קסוטו-נוף, חלף משרד עוה"ד ורדי, לשם, רון שייצג את קבוצת דנקנר מיום מתן פסק הדין ועד לאחרונה. זאת, כאשר ידוע היטב לעוה"ד שמוליק קסוטו וגיא נוף, שמאחר ושניהם היו עוה"ד ושותפים יחד איתי במשרד י.שגב ושות', טרם שהתמניתי לשופט לפני יותר מ-12 שנה, אני נוהג שלא לשמוע תיקים המטופלים על ידם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות