אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
1,200 השתתפו בוועידת הנדל"ן; שרי האוצר, השיכון והפנים הסבירו כיצד הם יורידו את מחירי הדירות צילום: עמית שעל

ועידת הנדל"ן

1,200 השתתפו בוועידת הנדל"ן; שרי האוצר, השיכון והפנים הסבירו כיצד הם יורידו את מחירי הדירות

האם 0% מע"מ ומכרזי 'מחיר מטרה' יביאו להורדת מחריי הדיור? - שרים, ראשי ערים ובכירי ענף הנדל"ן התארחו בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" בשיתוף בנק הפועלים וחברת שיכון ובינוי, וענו על השאלות הבוערות

08.04.2014, 13:47 | כתב כלכליסט

1,200 השתתפו הבוקר (ג') בוועידת הנדל"ן השנתית של "כלכליסט", שהתקיימה בתל אביב. אילו צעדים יביאו להוזלת הדירות? האם ביטול המע"מ על דירה ראשונה, מכרזי "מחיר מטרה" והסכמי גג שנחתמים עם הרשויות ישנו את מפת הנדל"ן? - על שאלות אלה ואחרות ענו בכירי שוק הנדל"ן ובהם שרים, חברי כנסת ויזמים בוועידה.

בוועידה התארחו שר האוצר, יאיר לפיד, שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל ושר הפנים גדעון סער, שהציגו את התוכניות המפורטות לפתרון משבר הדיור. ברקע - חילוקי דעות ראשונים שכבר פרצו בין שרי האוצר והשיכון סביב שאלת הפעלתם של מכרזי "מחיר המטרה" אותם מבקש לקדם שר השיכון.

לתכנית הוועידה

מימין: יאיר לפיד, אורי אריאל, גדעון סער, צילום: יאיר שגיא, אלכס קולומויסקי, יובל חן מימין: יאיר לפיד, אורי אריאל, גדעון סער | צילום: יאיר שגיא, אלכס קולומויסקי, יובל חן מימין: יאיר לפיד, אורי אריאל, גדעון סער, צילום: יאיר שגיא, אלכס קולומויסקי, יובל חן

הוועידה, בשיתוף בנק הפועלים וחברת שיכון ובינוי, אירחה את צמרת שוק הנדל"ן בישראל, וענתה על השאלות הבוערות בנושאים שונים, בהם עתיד הרפורמה שמקדם קבינט הדיור, עתיד פרויקטי התשתיות הגדולים המתבצעים כיום בישראל וכן מקומם של ראשי הערים ברפורמת הדיור.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: ועידת הנדל"ן 2014 (37 תמונות)

לצד השרים, השתתפו בוועידה גם דודו זקן המפקח על הבנקים שדיבר על הסיכונים הכרוכים בעידן של שינויים רבים בשוק הנדל"ן ובנצי ליברמן יו"ר רשות מקרקעי ישראל שידבר על תוכנית שיווק הקרקעות ועתיד הסכמי הגג.

במושב שהביא את הקולות מהשטח השתתפו היזמים הגדולים בשוק הנדל"ן: תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, אורן הוד מנכ"ל אפריקה מגורים, דרור נגל מנכ"ל אזורים, גיל גבע מנכ"ל תדהר ויגאל דמרי בעל השליטה בחברת י.ח דמרי.

במושב ראשי ערים, שעסק בין היתר בהסכמי הגג והשפעתם על שוק הנדל"ן מנקודת מבט עירונית השתתפו יונה יהב ראש עיריית חיפה, מוטי ששון ראש עיריית חולון, שלום בן משה ראש עיריית ראש העין ואבירם דהרי ראש עיריית קריית גת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אף אחד באמת לא מעוניין להוריד את מחירי הדירות
הקבלנים מעונינים שמחירי הדירות יהיו גבוהים ככל האפשר כך הם ירויחו כמובן יותר. בנק ישראל מעוניין שמחירי הדירות יהיו גבוהים כי כך הקונים יקחו משכנתא יותר גבוה ורוחי הבנק יגדלו. גם מדינת ישראל מעונינת שמחירי הדירות יהיו גבוהים כי כך נשלם יותר מס רכישה, והכנסות המדינה ממיסים יגדלוץ כל שכולם בעצם עובדים אלינו, למרעית עין הם טוענים שהם מעונינים בירידת מחירי הדירות אך במציאות אף אחד באמת לא מעוניין בכך ! אם באמת היו רוצים להוריד את מחירי הדירות ישנה אפשריות לעשות זאת: כמו העלאת הריבית ע"בנק ישראל שמזמן היו צריכים לבצע זאת, ולהביא חברות בניה מסין שיבנו בתים במחירים הרבה יותר זולים ובמהירות הרבה יותר גבוה.
אבי , תל אביב  |  08.04.14
לכל התגובות