אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי יוגב בפניית פרסה: לא ידיח דירקטורית בנמל אשדוד צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

אורי יוגב בפניית פרסה: לא ידיח דירקטורית בנמל אשדוד

מנהל רשות החברות הודיע לשרית בובליל כי "על אף שנמצאו ליקויים לכאורה במאמציה למגר את הפעלת החברות הבנות של יו"ר הוועד, אלון חסן, בנמל, השתכנעתי שעשית כמה ניסיונות לפעול לטובת החברה"

07.04.2014, 21:38 | ליאור גוטמן

מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב הודיע השבוע לרו"ח שרית בובליל כי החליט שלא להדיח אותה מכהונתה בדירקטוריון נמל אשדוד - כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח יוגב אל בובליל נכתב שלמרות שנמצאו ליקויים לכאורה במאמציה למגר את הפעלת חברות הבת של יו"ר הוועד, אלון חסן, בנמל, יוגב פוסק כי "השתכנעתי שעשית כמה ניסיונות לפעול לטובת החברה בתפקידתך כדירקטורית לתיקון הליקויים, אף אם ניסיונות אלו לא נשאו פרי". 

הודעתו של יוגב מביאה לסיומה את הסאגה שהחלה לפני כחמישה חודשים, בשעה שיוגב העמיד לשימוע משמעתי שלושה דירקטורים - יו"ר הדירקטוריון גדעון סיטרמן, אריה ברדוגו ובובליל. הנימוק היה שהשלושה לא ביצעו לכאורה את תפקידם נאמנה בכך שהתירו לחסן להפעיל חברות בנות בנמל, לא פעלו לשיבוץ יועמ"ש וסמנכ"ל כספים מזה כשלוש שנים ולא דחפו לפיטורים של עובדים נגדם היה תלוי כתב אישום.

אורי יוגב, צילום: עומר מסינגר אורי יוגב | צילום: עומר מסינגר אורי יוגב, צילום: עומר מסינגר

סיטרמן וברדוגו ביקשו לסיים עצמאית את תפקידם ומבלי להודות בהאשמות שעלו, כך שבובליל היא היחידה למעשה ששרדה את הליך ההדחה. מי שסייעו בידה לצלוח את ההאשמות הקשות היו עו"ד גדעון פישר, השופט בדימוס ד"ר אליהו וינוגרד ועורכי הדין רם תורן ומורן יוסף ממשרד גדעון פישר.

חסן הגיש תלונה במשטרה, כץ מאחל לנמל חג שמח  

בתוך כך, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן הגיש תלונה במשטרה על מה שהוא כינה הסתה של שר התחבורה כץ כנגדו. חסן טען שמישהו איים לפגוע בו לאחר שכץ התריס כלפיו ואיחל לעובדי הנמל שימשיכו להתנהל בלעדיו. כץ מצידו איחל לעובדי נמל אשדוד חג שמח ואמר שהוא מקווה להגיע להרמת כוסית בשנה הבאה כאשר חסן כבר לא יהיה בתפקידו.

מבחינת הנמל העבודה חזרה לסדרה לאחר פסיקת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. על פי ההערכות הנזק הישיר לנמל מההשבתה ביממה האחרונה נע בין 2 ל-4 מיליון שקל כאשר לפחות ארבע אוניות פסחו במסלולן על נמל אשדוד והמשיכו ליעדים אחרים מבלי לפרוק את מטענן. עד שעות הערב חיכו מחוץ לנמל כ-5 אוניות. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות