אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום סיסמה: הסמארטפון ילמד את סגנון המגע שלכם צילום: ניצן סדן

במקום סיסמה: הסמארטפון ילמד את סגנון המגע שלכם

LatentGesture, פיתוח יצירתי חדש של חוקרים מאוניברסיטת ג'ורג'יה, נשען על דפוסי המגע שלכם בטלפון כדי לזהות אתכם. “בדיוק כמו טביעת האצבע, לכולם יש דרך ייחודית שבה הם משתמשים במסך מגע", הסביר אחד החוקרים

08.04.2014, 18:03 | עומר כביר
מערכת אבטחה טובה היא כזו שלא דורשת מהמשתמש לעשות שום דבר. לא להקליד סיסמה, לא להעביר טביעת אצבע, או כל פעולה אחרת - אלא פשוט מערכת שיודעת לזהות אותו באופן טבעי. חוקרים ב-Georgia Institute of Technology (או ג'ורג'יה טק, בקיצור) סבורים שפיתחו מערכת שכזו למכשירי מובייל; היא יכולה לזהות משתמשים ולהגן על המכשירים מפני שימוש על ידי גורמים זרים באמצעות ניטור סגנון המגע של המשתמש המסך. 

קראו עוד בכלכליסט

המערכת, שמכונה LatentGesture, מסוגלת לזהות דפוסי שימוש ייחודיים במסכי מגע בדיוק של 98% בסמארטפונים ו-97% בטאבלטים, לטענת החוקרים. “המערכת לומדת את חתימת המגע של המשתמש, ואז משווה אותה לאינטראקציה של המשתמש הנוכחי עם המכשיר", אמר החוקר המוביל, פולו צ'או, בהודעה שפרסמה האוניברסיטה.

המערכת של אוניברסיטת ג המערכת של אוניברסיטת ג'ורג'יה מודגמת על מחשב לוח המערכת של אוניברסיטת ג

בניית הפרופיל מתבצעת באמצעות מילוי טופס שדורש מהמשתמש לבצע שורה של פעולות כמו לחיצה על כפתורים, סימון תיבות וסווייפ. “בדיוק כמו טביעת האצבע, לכולם יש דרך ייחודית שבהם הם משתמשים במסך מגע", אמר צ'או. “חלק מהאנשים מבצעים סווייפ בתנועה אחת מהירה, אחרים עושים זאת בתנועה הדרגתית. כולם מקישים על המסך בעוצמה אחרת".

הסיסמה שאי אפשר לגנוב

בניסויים שערכו אוחסנו על המכשיר שישה פרופילים שונים, כאשר התחלף המשתמש המערכת זיהתה אותו בדיוק של 98%. "מישהו יכול להציץ מעבר לכתף שלך בזמן שאתה פותח את הטלפון ולראות את הסיסמה שלך", אמר אחד מהסטודנטים שהשתתפו במחקר, סמואל קלארק. "המערכת מאבטחת את המכשיר גם עם מישהו לוקח את הטלפון או את הטאבלט שלך ומתחיל להשתמש בו".

היישומים של המערכת צפויים להיות לא רק בתחום האבטחה, אלא גם לצורך שימוש שוטף כמו זיהוי המשתמשים השונים שעושים שימוש במכשיר, והתאמת פרופיל השימוש בעבורם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות