אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר ננעל ביציבות ברמה של 3.48 שקלים צילום: shutterstock

הדולר ננעל ביציבות ברמה של 3.48 שקלים

היורו עלה ב-0.3% ושערו היציג נקבע ברמה של 4.81 שקלים; המסחר בשוק מטבע חוץ מתנהל בציפייה לפרסום הפרוטוקולים מישיבתו האחרונה של הפד

09.04.2014, 15:47 | ערן סוקול

המסחר בשוק מטבע חוץ מתנהל היום (ד') בציפייה לפרסום הפרוטוקולים מישיבתו האחרונה של הפדרל ריזרב שנערכה לפני כשבועיים. הדולר ננעל ביציבות ברמה של 3.48 שקלים, היורו עלה ב-0.3% ושערו היציג נקבע ברמה של 4.81 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר כי "הדולר-שקל נחלש ביממה האחרונה, במקביל לצניחה של הדולר בעולם. כאשר מדד הדולר צונח לרמתו הנמוכה ביותר מאז ה-16 במרץ. חולשתו של הדולר בשקלול מול סל המטבעות נובעת הן מחוזקם היחסי של יתר המטבעות המובילים, שנהנו מביקוש גבוה הודות לנתוני מאקרו טובים, והן מתחושת האכזבה מדוח התעסוקה שפורסם בשישי בארצות הברית וצינן מעט את הציפיות להעלאת ריבית מצד הפד".

בהתייחס לפרוטוקולים של הפד מציינים ב-FXCM "למרות הערתה של ג'נט ילן, שממנה השתמע כי הבנק עשוי להעלות את הריבית בתחילת 2015, ייתכן שבשוק מעט הפריזו בחשיבותם של הדברים. הפרוטוקולים יסייעו לאמוד בצורה יותר סדורה את התנאים שבהם הבנק הפדרלי עשוי להעלות ריבית. אם תעלה נימה של הסתייגות מהפרוטוקולים ויתגלה שלא כל חברי הפד מחזיקים בדעה הניצית, הדולר עשוי להמשיך ולהיחלש. מנגד, אם יתר חברי הפד יישרו קו עם עמדתה של ג'נט ילן, הדולר יתחזק".

תיירים בים המלח - משרד התיירות "המחסור בחדרי מלון צפוי להתגבר", צילום: עמית שעל תיירים בים המלח - משרד התיירות "המחסור בחדרי מלון צפוי להתגבר" | צילום: עמית שעל תיירים בים המלח - משרד התיירות "המחסור בחדרי מלון צפוי להתגבר", צילום: עמית שעל

גם התיירים קונים שקלים

מנתונים שפרסם משרד התיירות עולה כי כמות התיירים המגיעים לישראל נמצאת במגמת עלייה. בחודש מרץ 2014, נרשמו 302 אלף כניסות של מבקרים, בדומה למרץ אשתקד, אולם מרץ 2013 כלל כניסות לקראת חג הפסח שחל בסוף החודש. מספר זה גבוה ב-4% ממרץ 2012, וב-10% ממרץ 2011 - שמתאים יותר מבחינת תאריכי החגים. מתוך כניסות אלה, 284 אלף היו כניסות של תיירים, 13% יותר ממרץ אשתקד, ו-14% יותר בהשוואה למרץ 2012.

מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי אמר כי "בקצב הזה של הגעת תיירים המחסור בחדרי מלון צפוי להתגבר, לאור זאת אנחנו נפנה לאוצר לבקש תגבור תקציבים לבניית חדרי מלון, שיוכלו לקבל את גל התיירים שמגיע אלינו".

מבחינה טכנית, מסבירים ב-FXCM "הדולר-שקל שוב נכשל בניסיונו לפרוץ מעל רמות ההתנגדות המשמעותיות, ועל כן הלחץ עשוי שוב להתהפך כלפי מטה. ירידה מתחת ל-3.46 שוב עשויה ליצור סחף מסוכן כלפי מטה. מנגד, רק עלייה מעל אזור ההתנגדות של 3.50-3.52 תוכל אולי להרפות מעט מהלחץ של השורטיסטים ולייצר מומנטום ממשי כלפי מעלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות