אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כחלון: "מחירי הדירות זינקו, ובמשרד האוצר הופתעו. ממה הם מופתעים?"

לדברי השר לשעבר, "המדינה צריכה לחשוב מי בונה 3 חדרים הכי מהר, הכי בזול ובאיכות הכי טובה? הכסף שיכנס מהזגגים, קבלנים וכו' יכסה על אובדן הכנסות מהקרקע. אנחנו לא ספסרים ולא פיננסיירים"; על שכר בכירי הבנקים אמר: "צריך פעם לנסות בנק בלי מנכ"ל. אני לא בטוח מי ירוויח יותר, זה עם המנכ"ל או זה שבלי"

09.04.2014, 20:07 | יניב רחימי

"מה רובנו חושבים? שמנהיגות זאת יוקרה. אז מה עושים כדי שלא יכתבו עלינו משהו רע? לא עושים. מנהיגות זאת אחריות. לא יוקרה", כך אמר היום (ד') שר התקשורת לשעבר משה כחלון, ב"מפגש מסחר על הבר" של ATRADE.

"הלקוחות הפרטיים שלמו הכי הרבה כסף על סלולר. חיילים, סטודנטים, פרטיים. סיפרו לי שחיילים עשו עריקות כדי לשלם לחברות הסלולר", אמר כחלון. לדבריו, הדרישה של משרד התקשורת מהמתחרים החדשים להציג נתח שוק של 7% ממשקי הבית הביאה לכך שגם האדם הפשוט הפך להיות מבוקש. "האדם הפשוט שחגגו עליו. ששילם לטייקונים. חברות הסלולר יצאו במבצעים כדי לגייס לקוחות. הם כבר לא יכולים להעלות מחירים. לדעתי זה ישאר עוד הרבה זמן", אמר כחלון.

"ביטלנו קנסות יציאה. זה דבר לא הגיוני. אם אני שותה בפאב יודל'ה ואחר כך עובר לפאב חנהל'ה ומקבל קנס יציאה. זה לא הגיוני. הוכחנו שחברות הסלולר היו לא הגונות", ציין כחלון.

"הרפורמה הבאה בעיני היא שוק הדיור", אמר כחלון וציין שיש מחסור בדירות של שלושה חדרים. "מינהל מקרקעי ישראל, כלומר המדינה, העלו את מחיר הקרקע. ואז מתפרסמים נתונים שבתל אביב מחירי הקרקע עלו ב-440%. במשרד האוצר מופתעים. ממה אתם מופתעים? 

משה כחלון, צילום: עמית שעל משה כחלון | צילום: עמית שעל משה כחלון, צילום: עמית שעל

"המדינה צריכה לחשוב מי בונה 3 חדרים הכי מהר, הכי בזול ובאיכות הכי טובה? הבנייה זה מחולל הצמיחה מספר אחד. הכסף שיכנס מהזגגים, קבלנים וכו' יכסה על אובדן הכנסות מהקרקע. אנחנו לא ספסרים ולא פיננסיירים".

כחלון התייחס לקשיים שמערימים ראשי ערים על בניית דירות של 3 חדרים: "ראש העיר אומר לקבלנים שרוצים לבנות 3 חדרים, 'אולי תבנה בנק? בנק לא צריך טיפת חלב'. המדינה צריכה להפקיע את ההיתרים. צריך להגיד לראש העיר 'אנחנו עושים להיתרים אאוט-סורסינג".

כחלון התייחס ללוח הזמנים הארוך לקבלת היתרי בנייה: "12 שנים צריך לחכות להיתר. מי לא ילך למאכר? בניו-יורק מי שבונה על פי התב"ע האדריכל לוקח אחריות ובזה נגמר העסק".

"אי אפשר לעבור בנק. חסמים מאוד גבוהים", אמר כחלון שלא חסך מהם ביקורת, "כשאתה בא לבנק החדש הוא אומר לך 'תוכיח לי שאתה לקוח טוב', הבנק הישן לא נותן אישור".

"בין הבנקים יש הסכם מעולה. אחד שומר על השני. המפקח על הבנקים חייב לטפל בתעודת הזהות הבנקאית. למה יש עמלות? כדי לבלבל אתכם. אף אחד לא מבין מה העמלות. יש עמלת שמירה על ניירות ערך. אני מת לפגוש את מי ששומר לי על הניירות".

כחלון התייחס גם למשכורות ולתפקוד המנכ"לים במערכת הבנקאית ואמר כי "צריך פעם לנסות בנק בלי מנכ"ל. אני לא בטוח מי ירוויח יותר, זה עם המנכ"ל או זה שבלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות53 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות