אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: עלייה בשיעור האמהות שלא עובדות צילום: shutterstock

ארה"ב: עלייה בשיעור האמהות שלא עובדות

למרות שינוי המגמה בשנים האחרונות, יותר אמהות שאינן מועסקות היו שמחות למצוא עבודה. עלייה נרשמה גם בשיעור האמהות היחידניות שאינן עובדות

10.04.2014, 09:03 | שירות כלכליסט

מחקר חדש של מכון פיו מגלה כי מגמת הירידה בשיעור האמהות האמריקאיות שאינן משתתפות בכוח העבודה נעצרה בשנים האחרונות.

מניתוח שביצע המכון לנתונים של מרשם האוכלוסין האמריקאי משנות השישים של המאה העשרים ועד היום, התברר כי מאז 1999, אז נרשם שפל של 23% בשיעור האמריקאיות שהן אמהות לילדים מתחת לגיל 18 ושאינן עובדות, חלה עלייה עקבית בפלח זה של אוכלוסיית הנשים בארה"ב. ב־2012, השנה האחרונה שלגביה נאספו נתונים במחקר, עמד שיעור האמהות האמריקאיות שלא עובדות על 29%.

אבטלה בארה"ב, צילום: shutterstock אבטלה בארה"ב | צילום: shutterstock אבטלה בארה"ב, צילום: shutterstock

הסיבות לשינוי, לדברי עורכי המחקר, הן דמוגרפיות, כלכליות וחברתיות –שכוללות הגירה, ותפיסה חברתית אמביוולנטית של יציאת אמהות לילדים צעירים לעבודה.

שיעור האמהות היחידניות מבין האמהות שאינן עובדות גדל משמעותית. ב־1967 הן היוו 6% מכלל האמהות שאינן עובדות שנתחן באוכלוסיית האמהות האמריקאיות עמד על 49%. ב־2012 הן היוו 9% מכלל האמהות שאינן עובדות.

לא כל האמהות שאינן עובדות בחרו בכך. לפי המחקר, 6% מהן היו שמחות למצוא עבודה, עלייה חדה לעומת הנתונים שנאספו בשנת 2000, אז עמד שיעור האמהות שלא עובדות ומחפשות עבודה על 1% בלבד.

בהתאם, במכון פיו הדגישו כי ההגדרה של אמהות שאינן עובדות מתייחסת לא רק לאמהות שנמצאות בבית כדי לטפל בילדיהן, אלא גם לכאלו שלא מוצאות עבודה, סובלות מנכות שמונעת מהן לעבוד או נמצאות בלימודים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות