אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דואר ישראל: העובדים מתכננים לחדש את השביתה לאחר חג הפסח צילום: אלעד גרשגורן

דואר ישראל: העובדים מתכננים לחדש את השביתה לאחר חג הפסח

יו"ר ועד עובדי הדואר הודיע למנכ"ל החברה כי ינקטו "צעדים ארגוניים חריפים" לאור הקריסה המתקרבת של דואר ישראל . בשבועות האחרונים העובדים קיימו משמרות מחאה יומיומיות מחוץ לביתו של המנכ"ל בדרישה שיתפטר על רקע מצב החברה

10.04.2014, 10:27 | אופיר דור
ועד עובדי דואר ישראל מתכוון לחזור ולהשבית את הסניפים לאחר חג הפסח, במחאה על הצעדים הארגוניים שמובילה הנהלת החברה. עובדי הדואר השביתו את הסניפים ליום אחד במהלך חודש מרץ, בתגובה למה שכינו בוועד צעדים חד-צדדיים של הנהלת החברה הכוללים פיטורי 130 עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

בשבועות האחרונים קיימו העובדים משמרות מחאה כמעט יומיומיות מול ביתו של מנכ"ל הדואר חיים אלמוזנינו בדרישה שהוא ייקח אחריות ויתפטר לאור המצב הפיננסי הרעוע אליו הגיעה החברה. העובדים הפגינו גם מול ביתם של שר התקשורת גלעד ארדן ושר האוצר יאיר לפיד. בימים אלה נדונה תוכנית ההבראה הגדולה בדואר במסגרתה מדובר על פיטורים של עד 2,000 עובדים כדי לחלץ את חברה ממצבה הבעייתי ומהסכנה להגיע לחדלות פירעון.

הפגנת עובדי דואר ישראל הפגנת עובדי דואר ישראל הפגנת עובדי דואר ישראל

"הנחיותיך להחריף את הקיצוץ בשעות הנוספות במקביל לפיטורי העובדים מהווה צעד נוסף לעבר קריסת השירות בחברת דואר ישראל וזאת בניתוק מוחלט לצרכי השטח ובהתעלמות מגמתית מעומסי העבודה הגדולים בכל יחידות הדואר וכל זאת תוך פגיעה מהותית בשכרם של העובדים", כתב אתמול יו"ר ועד עובדי דואר ישראל שמעון פרג'ון לאלמוזנינו אתמול (ד').

"גם בתקופה קשה זו אינך מפסיק לבזבז מיליוני שקלים מקופת החברה על יועצים משפטיים ורכישות תמוהות. הבת את מערכת יחסי העבודה בכל הדרגים לשפל חסר תקדים. כל ניסיונותיך לעשות כאילו זו מלחמה אישית כלפיך לא יטשטשו את התוצאות העגומות של החברה במשך שלוש שנותך כהונתך", מוסיף פרג'ון.

לסיכום כותב יו"ר ועד עובדי הדואר למנכ"ל: "לאור התנהלותך הכושלת והתוצאות הכספיות הקשות של החברה, ארגון העובדים אינו יכול לשבת עוד מנגד ולצפות בקריסת החברה. לפיכך הנני להודיעך כי אנו מתכוונים בימים הקרובים לנקוט צעדים ארגוניים חריפים, וזאת בכדי למנוע את הביזיון והפגיעה בלקוחות ובעובדים. כל האחריות לכך תהיה עלייך".

מחברת דואר ישראל נמסר: "הנהלת דואר ישראל עושה כל אשר לאל ידה לייצב את איתנותה הכספית, כדי להבטיח שתוכל לעמוד בהתחייבויותיה ולהמשיך להוות מקור פרנסה לאלפי עובדים. ההנהלה נחושה לנקוט כל צעד הנדרש לשם כך וחבל שבשעה כה קשה, במקום לתת יד להצלת החברה, שם לו למטרה ארגון העובדים לנגח את ההנהלה ולפגוע במאמציה לבלום את הידרדרות החברה. בכך הוא פועל כמי שכורת במרץ את הענף עליו הוא יושב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות