אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממציא Slide to Unlock עוזב את אפל

ממציא Slide to Unlock עוזב את אפל

גרג כריסטי, מבכירי המעצבים של ענקית הטכנולוגיה, מתפטר על רקע סכסוכים בינו ובין ג'וני אייב, המעצב הראשי. כריסטי רשום כממציא 100 פטנטים שונים של אפל, ביניהם פונקציית הנעילה האיקונית של האייפון

10.04.2014, 11:59 | עומר כביר
גרג כריסטי, מהמעצבים הבכירים של האפל, שהוביל את קבוצת "הממשק האנושי" של החברה ומי שנחשב לאבי הפונקציה האייקונית Slide to Unlock, עוזב את החברה על רקע חיכוכים עם המעצב הראשי של החברה, ג'וני אייב - כך, לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

לכריסטי היה תפקיד מרכזי בעיצוב מערכת ההפעלה של אייפון. הוא הצטרף לאפל ב-1996 כדי לעבוד על הניוטון, ה-PDA החדשני אך בסופו של דבר הכושל של החברה, ומילא תפקיד מרכזי בפיתוח מערכת ההפעלה OS X לפני שצורף לצוות שעבד על האייפון כבר בשלב הראשונים.

החלקה לפתיחה - מהבולטות שבתכונות הטלפון המודרני החלקה לפתיחה - מהבולטות שבתכונות הטלפון המודרני החלקה לפתיחה - מהבולטות שבתכונות הטלפון המודרני

הוא רשום כממציא בכמעט 100 פטנטים של אפל, בהם גם ה-Slide to Unlock, שהפך לאחת הפונקציות המזוהות ביותר עם הסמארטפונים המודרניים. פטנט זה הוא אחד מחמישה פטנטים שעומדים במרכז התביעה שמנהלת בימים אלו אפל נגד סמסונג, והודעת הפרישה של כריסטי התקבלה יום לאחר שהוא עצמו העיד במשפט.

לפי הדיווח, כריסטי פורש על רקע חיכוכים עם אייב בכל הקשור לעיצוב iOS, ועם עזיבתו של כריסטי צפוי אייב להרחיב את תחומי פעילותו בחברה וקבוצת "הממשק האנושי" תעבוד מעתה ישירות תחתיו.

מאפל נמסר בתגובה לוול סטריט ג'ורנל: “גרג מתכנן לפרוש מאוחר יותר השנה, אחרי כמעט 20 שנה באפל. הוא תרם תרומה משמעותית למוצרי אפל, ובנה צוות ברמה עולמית ועבד בצמוד לאייב במשך שנים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות