אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים צוות מנצח? תלמדו מהמרינס צילום: shutterstock

רוצים צוות מנצח? תלמדו מהמרינס

ביחידת הקומנדו של חיל הנחתים האמריקאי מלמדים את החיילים שהדרך להצלחה מתחילה באימוץ הרגלים נכונים, החל ביצירת רשימת מטלות וכלה בלמידה בלתי פוסקת. גלו מהם ההרגלים שניתן לתרגם בקלות לעולם העסקי

12.04.2014, 16:27 | שירות כלכליסט

על פי רוב למילה "הרגל" יש גוון אפור למדי. אולם הרגלים נכונים יכולים לשחק תפקיד חשוב בהצלחה. כדי לפתח יכולת טובה לעבוד בצוות, לעיתים עלינו לשבור הרגלים ישנים ולאמץ חדשים. לוחמי יחידות עלית, כמו יחידת קומנדו של חיל הנחתים האמריקאי, לומדים להשיל הרגלים אנוכיים וכאלה שאינם תורמים להצלחת הצוות ומאמצים ערכים ההופכים אותם לחלק חשוב ותורם בצוות שלהם.

גם בעולם העסקי והארגונים ניתן ליישם הרגלים אלו וליצור צוותים מנצחים.

1. נאמנות – נראה שבאווירה הארגונית של ימינו ערך זה הולך ודועך. בסביבה ארגונית נאמנות מתחילה מלמעלה ומשמעותה נתינת דוגמא אישית, הענקת תמיכה ללא תנאי לצוות ולעולם לא להפיל את האחריות לכישלונות על אחד מאנשי הצוות.

2. דאגה לאחר – כל בוקר שאלו את עצמכם מה אתם יכולים לעשות היום כדי לתרום לצוות ולפרויקט. החלק הקשה הוא להתמודד עם החשש שמישהו מאנשי הצוות אכן יאמר לכם שהוא זקוק לעזרתכם.

עבודת צוות. להתרגל לבדוק כיצד ניתן לעזור לאחר, צילום: shutterstock עבודת צוות. להתרגל לבדוק כיצד ניתן לעזור לאחר | צילום: shutterstock עבודת צוות. להתרגל לבדוק כיצד ניתן לעזור לאחר, צילום: shutterstock

3. ביקורת עצמית – פה לא מדובר בביקורת עצמית תמידית והרסנית. נסו לרתום את ההרגל למטרה חיובית – חישבו על הטעויות שעשיתם ומה ניתן ללמוד מהם.

4. היו מאורגנים ומסודרים באובססיביות – מצאו את הדרך המתאימה לכם לפתח הרגל זה. בין אם זה עריכת רשימת מטלות יומית – שאותה תשלימו עד תום - או כל שיטה אחרת.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

5. צאו מתוך הנחה שעליכם ללמוד – כי אתם לא יודעים הכול. צוות טוב מבין שתמיד יש מה ללמוד. אלו המשקיעים זמן בעבודה ומחוצה לה ללמידה ולהתפתחות אישית תורמים להצלחת הצוות.

6. שימו לב לפרטים – תשומת לב לפרטים היא ערך חשוב בעבודה והיא מאפשרת לאנשי הצוות לתרום זה לזה.

7. לעולם אל תנוחו על זרי הדפנה – תמיד נסו לדחוף את עצמכם אל מחוץ ל"אזור הנוחות" שלכם. כל התמודדות חדשה מרחיבה את אופקיכם ואת יכולותיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
נשמע כמו כל "סודות ההצלחה" שנמכרים לנו על ידי "גורו ההצלחה" הממוצע
הפירוש: דברים שכל אחד יודע אבל ארוזים בניסוח אחר כדי להישמע חדשניים. הנה "סוד" להצלחה שמביס את כל הרשימה הזאת ואף אחד עוד לא סיפר לכם: כל הבקשות שלכם, בין אם העלאת שכר, קידום, הצגת פרויקט או פגישות חשובות - אך ורק אחרי ארוחת בוקר וארוחת צהריים. אנשים יותר קלים לשכנוע אחרי שהם אכלו משהו. לא מאמינים? אם בעתיד תיכנסו לכלא ותבקשו שחרור מוקדם, עורך הדין שלכם (אם הוא שווה משהו) יקבע את הפגישה אחרי ארוחת הצהריים של השופט כי זמן הפגישה הוא הגורם מספר אחת לגבי שחרורים מוקדמים של אסירים. **פנינות חוכמה כאלו יימצאו בספר החדש שלי "להנהיג הנהגה: איך להנהיג את חייכם למנהיגות" ב99.99 דולר בלבד במקום 499.99 דולר! חיסכון של 400 דולר! מי שקונה 10 עותקים מקבל שובר הנחה של 50% לסדנת מוטיבציה בעלות של 3500 דולר! קנו עכשיו!***
יוקו (קרית) אונו , IMAGINE  |  12.04.14
לכל התגובות