אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוני: להפסיק מיד השימוש בלפטופ Vaio החדש

סוני: להפסיק מיד השימוש בלפטופ Vaio החדש

החברה הודיעה כי קיים חשש שהסוללות בלפטופ Vaio Fit 11A יעלו באש. עד כה נמכרו כ-26 אלף יחידות מהמחשב, שהושק בפברואר

11.04.2014, 13:24 | שירות כלכליסט

סוני הזהירה היום כי קיים סיכון שסוללות מתוצרת פנסוניק הנמצאות בשימוש בכ-26 אלף המחשבים מהדגם החדש של Vaio, יתלהטו ויעלו באש; בחברה מבקשים מהצרכנים להפסיק מיד להשתמש בלפטופ Vaio Fit 11A. ב-2010  ביצעה סוני ריקול של 535 אלף מחשבי Vaio בשל פגם הקשור לשליטה בטמפרטורות שהיה עשוי לגרום לחימום יתר.

מסוני נמסר כי הגיעו לידיהם שלושה דיווחים על התחממות יתר של הסוללות שגרמו לצריבות חלקיות במחשבים. התקרית הראשונה ארעה ביפן ב-19 במרץ, ולאחריה דווח על שתי תקריות דומות - ב-30 במרץ בהונג קונג וב-8 באפריל בסין. החברה הפסיקה למכור את המוצר בתחילת החודש.

מחשב Vaio מחשב Vaio מחשב Vaio

בהצהרה שפרסמה היום הודיעה סוני כי היא מזהה את המחשבים שבסכנה באמצעות מספרים סידוריים, ומפתחת תוכנית לתקן או להחליף אותם. פרטים נוספים יתפרסמו באתר החברה בתוך שבועיים. לפי נתוני החברה, היא מכרה 25,905 יחידות Vaio Fit 11A מאז יצא לשוק בתחילת פברואר.

הדגם המדובר הוא הגרסה האחרונה בסדרת Vaio. בפברואר חשפה סוני תכניות למכור את חטיבת המחשבים האישיים, שנחשבת לאחת משתי החטיבות הבעייתיות שלה בתחום האלקטרוניקה. החטיבה השנייה היא חטיבת הטלוויזיות, ובחברה מתכוונים לפצלה לחברה בת נפרדת. חטיבת המחשבים האישיים תימכר לקרן Industrial Partners היפנית. בעת ההודעה על המכירה בפברואר, כינה מנכ"ל סוני קזואו היראי את ההחלטה "מייסרת".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות