אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלות נסיעת השרים והח"כים לפולין בינואר - 300 אלף שקל צילום: בלומברג

עלות נסיעת השרים והח"כים לפולין בינואר - 300 אלף שקל

העלויות כיסו את הנסיעה שהיתה בת יממה אחת; מדובר בסכום גבוה בהרבה מההערכות שפורסמו סמוך לנסיעה

12.04.2014, 21:45 | רוני זינגר

300 אלף שקל - זה המחיר ששילמה הכנסת עבור הטסתם של 6 שרים, 54 חברי כנסת ועובדי כנסת לפולין בחודש ינואר השנה ליממה אחת בלבד, במהלכה השתתפו בטקס לציון יום השואה הבינלאומי ו-69 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. את נתוני ההוצאות הכספיות ביקשו וקיבלו אנשי התנועה לחופש המידע.

על פי הנתונים עבור חכירת המטוס, אוטובוס, מלווים, אוכל ושירותי ווי.איי.פי לשרים בשדה התעופה שולמו 66,155 אלף דולר. עוד שולמו 51,113 אלף שקל, ובסך הכל כאמור, בהמרה לשקלים שולמו כ-300 אלף שקל עבור עלות הנסיעה הכללית.

אושוויץ-בירקנאו, צילום: עומר הכהן אושוויץ-בירקנאו | צילום: עומר הכהן אושוויץ-בירקנאו, צילום: עומר הכהן

בנוסף, שולמו עוד כ-80 אלף שקל בסך הכל מצד גופים ציבוריים אחרים כמשרד מבקר המדינה (ששלח 7 אנשים לטקס), יד ושם, ההסתדרות הציונית (ששלחה 15 אנשים לטקס), בית המשפט העליון ועוד, וכן מאבטחים ויועצים של חברי כנסת ושרים - עלותם הטסתם של אלה, שמומה כאמור גם היא מכספי ציבור, עמדה על כ-18 אלף שקל.

כ-400 אלף דולר נוספים שילמה עמותת "מעמקים" עבור שכירת מטוס נוסף והטסת עשרות ניצולי שואה מישראל ועיתונאים. העמותה גם מימנה את הטקס שהתקיים על אדמת פולין.

מדובר בסכום גבוה בהרבה מההערכות שפורסמו סמוך לנסיעה באשר לצפי התשלום שתוציא הכנסת על מימון הפרויקט.

במכתב התשובה של דובר הכנסת, יותם יקיר, לתנועה לחופש המידע, נכתב כי היוזמה לטקס החגיגי היתה של תנועת "ממעמקים", לה נענה יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. "הכנסת מימנה מתקציבה את כל העלויות שהיו כרוכות בנסיעתם של חברי הכנסת, עובדי הכנסת, אנשי משמר הכנסת ומאבטחים - 120 איש במספר", נכתב בתשובה. הצעה להצטרף לנסיעה נשלחה לכל בכירי הכנסת, ואלו שנענו - נסעו. בראש המשלחת עמדו יו"ר הקואליציה, יריב לוין, ויו"ר האופזיציה, יצחק הרצוג.

עמותת "ממעמקים" שיזמה את האירוע עוסקת בשימור זכר השואה, ומכספי התרומות הרבות שהיא מגייסת אורגן הטקס באושוויץ וכן כאמור נחכר מטוס נוסף ובו ניצולי השואה, אישי ציבור ועיתונאים. עם זאת, את הנחיית הטקס מימנה הכנסת - 17,700 אלף שקל שולמו למנחה מוטי גילעדי וכמעט 20 אלף שקל הוצאו רק על הכנת תגיות שם ותיקיות למשתתפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עד מתי!??? וכמה אפשר עוד !??
מבחוץ ,מדינה מפותחת,עשירה,מתקדמת,אוטוסטרדות,רכבות,לשכות מפוארות,מכוניות פאר,בנקים וחֲבָרוֹת עם מאזנים חיוביים ורווחיים מאוד,משכורות עתק,שרים רבים,עם תיקים ובלי תיקים, עובדים למכביר,עוזרים ודוברים ויועצים,ויועצי תדמית ויועצי תקשורת ומה לא ! עלויות עתק. מבפנים.מדינה קורסת,מתרסקת- האזרח הקטן שקוף ונִדֱּכֵּא,קולו נשמע, אם בכלל,לפי צרכיהם של פוליטיקאים,בבחירות שהם מקיימים אותן,לרוב,כבחירות מוקדמות,כשמשהו לא מסתדר להם לפי צפיותיהם.ואז מליונים מבוזבזים,כדי למלא אחר צפיותיהם שתתגשמנה ,אם בכלל.-מאות אלפים,של משפחות על ילדיהן ופעוטותיהן,ואפילו הן עובדות לא יכולות להתחיל,שלא לאמר לגמור את החודש.רבים עם חסר של קורת גג,וחסרים תזונתיים,מבלי אפשרויות אפילו לקנות תרופות הכרחיות.קשישים ,עדיף לקראם שָׂבִים , שעבדו ושרתו,והקימו את המדינה היקרה הזו,ושנאלצים לחיות מקצבת ביטוח לאומי זעומהכשהעומדים בראש המערכת "גורפים"עשרות אלפי שקלים לחודש,כדי לנהל את כל האדמיניסטרציה.ועכשיו הגענו לנציגנו ,למסע ולצעדה,בגיטאות באירופה.כמה דמים,במובן כסף זה עולה לנו,כמה פעמים יצאו לאותו "מסע" אותם נציגי צבור.זה נכון שכמדינה אנו ,אולי חייבים להפגין את נוכחותינו שם,זה כֹּרַח,אבל מה עם אותם ניצולי שואה-למזלנו לא כל הניצולים- שחיים בתת תנאים במדינתנו,שהשתקמה והתפתחה,ואפילו,כנראה ולכאורה ,עדיין נהנית מכספי השילומים,שעיקרם נתנו למען אותם ניצולים.ועדיין הפנקס פתוח, והיד רושמת ,כמה עוולות נעשים במדינתנו היקרה והצעירה,אחרי אלפיים שנות... הגיג הזמן לתקן,ולא במילים,אפשר להמשיך להיות מדינה קפיטליסטית,אבל מֱתוּנָה,עם תרבות יהודית -שמשמעו יותר סולידריות ויותר רווחה.ולא קפיטליזם חזירי,שאין ספק שזה , בסופו של דבר,,יתפוצץ או שחלילה נהפוך לסדום ממש.
אני ,אזרח נִדְּכֵּא וחסר אונים.  |  13.04.14