אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירידות של סדום מפחידות? חמשת הכבישים המסוכנים בעולם

הירידות של סדום מפחידות? חמשת הכבישים המסוכנים בעולם

מכביש שחוצה את הרי האנדים, דרך כבישים בניו זילנד, הוואי ואירלנד - ועד לכביש המוות בבוליביה. בבקשה מכם, סעו בזהירות

15.04.2014, 22:26 | שירות כלכליסט

נהיגה היא באופן כללי אתגר רציני שדורש התמודדות עם נהגים גרועים והולכי רגל אמיצים. אולם בנסיעות בחו"ל צריך להיזהר לעיתים קרובות גם מהסחות דעת בדמות נופים מרהיבים, שלא לדבר על תנאי כביש ירודים בשטח.

באתר האפינגטון פוסט פרסמו 5 כבישים ברחבי העולם שנחשבים למסוכנים במיוחד:

סקיפרס קניון רוד, קווינסטאון, ניו זילנד: דורג לאחרונה כאחד הכבישים המסוכנים ביותר בעולם. רצוי להתחיל להתפלל לכל אל שאתם מאמינים בו לפני שאתם יוצאים לדרך הזו. עם זאת, הכביש מושלם לאוהבי הרפתקאות, חלקם אף מוכנים לשלם 385 אלף דולר כדי לנהוג בכביש במכונית ספורט לבחירתם.

סקיפרס קניון רוד סקיפרס קניון רוד סקיפרס קניון רוד

מחלף פאלי, אואהו, הוואי: החלק במחלף המוביל לנקודת התצפית נואונו פאלי (Nu'uanu Pali) הוא ככל הנראה אחד התלולים בהיסטוריה. המחלף נסלל בתוך צוק תלול שכולל כבישים מתפתלים ותושבים מקומיים שלא ממש מתרכזים בתנועה. כל מי שמתעניין יותר בנופים של רכס קואולאו, צריך פשוט להתרחק במהירות מהכביש.

מחלף פאלי אואהו מחלף פאלי אואהו מחלף פאלי אואהו

רינג אוף קרי, אירלנד: המסלול המרשים הזה ידוע בשל המראות יוצאי הדופן של צמחים ומפלים, אך הוא גם מוכר בשל התיירים שנוטים לנהוג בו בכיוון הלא נכון לאחר שה-GPS שלהם שולח אותם לאיבוד.

רינג אוף קרי רינג אוף קרי רינג אוף קרי

דרך צפון יונגס, בוליביה: הכביש הזה לא מכונה כביש המוות (El Camino del Muerte) לחינם. בין 200 ל-300 איש מתים בכל שנה בכביש שרוחבו הוא מעט יותר מ-3 מטרים, שידוע בשל הנהגים האגרסיביים, הסלעים הנופלים וסחף הבוץ.

דרך צפון יונגס דרך צפון יונגס דרך צפון יונגס

מעבר לוס קרקולס, צ'ילה: חוצה את הרי האנדים, המעבר הזו נועד רק לנהגים מנוסים או מקומיים. הדרך מובילה לצ'ילה ולארגנטינה אך קשה לנווט בין המדרונות התלולים, במיוחד בשלג.

מעבר לוס קרקולס מעבר לוס קרקולס מעבר לוס קרקולס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות