אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל צים: "גורמים בישראל מנסים לטרפד את הסדר החוב תוך הפרחת טענות שווא" צילום: אלעד גרשגורן

מנכ"ל צים: "גורמים בישראל מנסים לטרפד את הסדר החוב תוך הפרחת טענות שווא"

רפי דניאלי אמר את הדברים לאחר שבשעות הבוקר הגיש איגוד קציני הים מסמכים לבג"ץ לפיהם חברת הספנות הסתירה לכאורה מידע מהמדינה שמבקשת לדעת מי הם הנושים המבקשים למכור אוניות

13.04.2014, 15:28 | ליאור גוטמן

"אנחנו מנהלים מו"מ להסכם במשך חודשים, מגיעים לפשרה עם הנושים שרוצים פתרונות ומחיקה של מיליארד וחצי דולר ופתאום מישהו טוען שהנושים לא יודעים מה הם רוצים. אני המום. מי שקרא את הסדר החוב ידע מה קורה עם האוניות, והתהליך הזה אמור להגיע לסגירה. המדינה ואיגוד קציני הים - שניהם קיבלו רשימת אוניות ואני לא מבין את ההיתממות", כך אומר היום (א') ל"כלכליסט" מנכ"ל צים, רפי דניאלי. הדברים נאמרו לאחר שבשעות הבוקר הגישו איגוד קציני הים, יחד עם פרופ' יוסי יונה ודני גוטויין, מסמכים לעתירה שהם מנהלים כנגד צים, ובהם טוענים השניים שחברת הספנות מסתירה, לכאורה, מידע מהמדינה ומונעת מהם לדעת מי הם הנושים שמבקשים למכור אוניות.

קראו עוד בכלכליסט

איגוד קציני הים, שמיוצגים על ידי עו"ד מורן סבוראי ועו"ד אמיר בשה ממשרד בני כהן, מנהלים בשבועות האחרונים מאבק כנגד ביטול מניית הזהב של המדינה בצים. מניה זו מבטיחה שצים תפעל בכל מקרה חירום בשוק הישראלי ותכשיר את הדור הבא של הימאים.

דניאלי. "זו היתממות", צילום: אלעד גרשגורן דניאלי. "זו היתממות" | צילום: אלעד גרשגורן דניאלי. "זו היתממות", צילום: אלעד גרשגורן

כפי שפורסם ב"כלכליסט" צים הזהירה במסגרת הדיון שקיומו של הסדר החוב - שכולל מחיקה של כמיליארד וחצי דולר מוך 3 מיליארד שקל חוב - תלוי בביטול מניית הזהב, ואם המדינה לא תאשר את הביטול היא עלולה לשאת בחוב כולו.

לטענת דניאלי, "כשאתה רוצה לטרפד משהו או לעצור אותו אז אתה מגלה דברים שאין להם בסיס. ממה איגוד הים חושש? מדובר בפיליבסטר - מישהו זורק אבן לבאר, ואח"כ לך תוציא אותה. הם באים ואמרים שברגע שמניית הזהב תבוטל לא יהיה מהר מאוד צי ישראלי, הענף יגדע. אני לא מסכים עם הטענה".

דניאלי טוען שבהסכם הקיבוצי מול העובדים מצוין שאם יש בעיה כלכלית אז תהיה ירידה במספר הימאים והאוניות. "גם אחרי ביטול מניית הזהב תהיה תעסוקה לעובדים מקומיים וזה שמישהו מספר שנעביר את החברה לחו"ל ואת המניה לחו"ל זה יפה אבל אפשר אי אפשר לבנות מגדלים על כלום. איגוד קציני הים שם מקלות בגלגלים ומושך זמן".

בהתייחסו להעברת פעילות השטעון (העברת סחורות) של החברה מנמל חיפה לפיראוס שביוון אמר דניאלי שצים הציבה שני תנאים שיובילו לחזרתה לישראל. "התנאי הראשון הוא כספי ואני לא רוצה להיכנס אליו. התנאי השני הוא שלא יפגעו לנו בעבודה עם שביתות. כששני התנאים לא התקיימו החלטנו להישאר ביוון", הוא מסכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות