אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ClubZ: לדבר בכיף עם זרים

מתגעגעים לחדרי הצ'ט של שנות התשעים? אפליקציה ישראלית חדשה מתפקדת בדומה לפונקציות הקבוצות של ווטסאפ, אבל נשענת על שיחה עם זרים בחלוקה לנושאים

15.04.2014, 10:07 | אסף גלעד
ווטסאפ היא אפליקציה מצוינת שנרכשה תמורת 19 מיליארד דולר בידי פייסבוק. אחת הסיבות לכך היא היתרון הברור שלה בשיחות קבוצתיות על פני אפליקציית פייסבוק מסנג'ר. ובכל זאת, ווטסאפ מאפשרת שיחה רק בין חברים שקיימים ברשימת הטלפונים של המכשיר הנייד. בעוד פייסבוק מאפשרת גילוי אנשים חדשים והצעת חברות בין חברים של חברים או אפילו לחפש אנשים זרים לפי שמם, ווטסאפ היא גן סגור של החברים הקרובים. את מרכיב ה'דיסקברי' הזה רוצה להשלים אפליקצייה חברתית חדשה מישראל בשם ClubZ.

כמו IRC הישנה והטובה, ניתן לייסד 'מועדון' שיחות לפי נושא מסוים ולנהל עליו דיון גם עם זרים מוחלטים, כל עוד משותף לכם נושא מסוים שאתם אוהבים לשוחח עליו. ניתן להצטרף לקבוצה של נושא מעניין או לפתוח קבוצות חדשות.

אחת הקבוצות הפופולריות באפליקציה היא זו של קבוצת כדורגל גדולה בליגת העל, ששני אוהדים שונים שלה צילמו את אחד השערים שלה משתי זויות שונות מבלי לדעת זה על זה. במובן זה, מזכירה האפליקציה קצת את Mobli של היזם משה חוגג, ובמעט גם את Spotim של ישי גרין, אם כי האחרונה מתמקדת בצ'ט.

המודל העסקי עליו תתבסס האפליקציה בנוי על פילוח מאפייני המשתמשים לפי תחומי עניין, מה שצפוי בהמשך למשוך מפרסמים. את האפליקציה פיתחו מויש לוין, לשעבר אנליסט במריל לינץ' ובמודיס ומייסד הסטארט-אפ FixMeUp ושלומי שור, ממייסדי חברת הווידאו Framit. החברה ממומנת מהון עצמי של המייסדים שכעת יצאו למסע גיוס של מאות אלפי דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות