אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות לסינרון: קיבלה אישור FDA למכשיר להצרת היקפים צילום: ערן יופי כהן

חדשות טובות לסינרון: קיבלה אישור FDA למכשיר להצרת היקפים

סינרון קיבלה זכויות על המכשיר בעת רכישת אולטרה שייפ, תמורת 12 מיליון דולר בשנת 2012

14.04.2014, 16:56 | ניר צליק
סינרון, חברת הציוד הרפואי האסתטי, קיבלה אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית למכשיר להצרת היקפים. סינרון קיבלה זכויות המכשיר בעת רכישת אולטרה שייפ, תמורת 12 מיליון דולר בשנת 2012.

קראו עוד בכלכליסט

אולטרה שייפ עצמה הפכה לפופולרית בין לילה בשנת 2010, אז התפרסמה כתבה אוהדת אודות המוצר של החברה באתר האינטרנט של אופרה ווינפרי. מניית החברה זינקה אז ב-63% ביום מסחר אחד בבורסה, אך בסופו של דבר החברה לא הצליחה לבצע את הפריצה המיוחלת לשוק האמריקאי ונאלצה להימכר לסינרון אחרי שרשמה הפסדים.

אופרה ווינפרי. המליצה על המכשיר אופרה ווינפרי. המליצה על המכשיר אופרה ווינפרי. המליצה על המכשיר

המוצר עצמו הוא מכשיר המבוסס על אולטרסאונד והוא משגר גלי אנרגיה לתאי השומן וכך הורס אותם בזמן שרקמת העור והרקמה מסביב לתאי השומן אינה נפגעת. בניגוד למכשירים אחרים להצרת היקפים, המייצרים חום או לחילופין, טיפולים פולשניים, הדורשים הרדמה מקומית, המכשיר של אולטרה שייפ אינו דורש הרדמה והמטופל יכול להמשיך בשגרת יומו אחרי הטיפול.

למוצר היה אישור CE לשיווק באירופה וכן אישור לשיווק בעוד מדינות בדרום אמריקה ובקנדה. ואולם, דווקא בארה"ב, מקום מגוריה של ווינפרי, החברה לא הצליחה להשיג אישור רגולטורי של ה-FDA, עד ההצטרפות של סינרון למערכה.

סינרון עצמה ביצעה ניסוי בקרב 150 מטופלים בארה"ב ובישראל, תוך כדי שיתוף פעולה עם ה-FDA. הניסוי עצמו ארך כשנה ותהליך האישור מול הרשות הרגולטורית האמריקאית ארך כחצי שנה. המטופלים הראו הצרה של כ-2.5 סנטימטר בהיקפים בשלב הניסוי הראשוני וחצי סנטימטר נוסף בשלב הבקרה.

כעת, צריכה סינרון לפנות לשיווק המכשיר למרפאות בארה"ב, כאשר המודל עצמו צפוי להיות משולב. המרפאות צפויות לרכוש את המכשיר של סינרון, שעלותו כ-100 אלף דולר, וסינרון צפויה לספק להן תמיכה שיווקית ותמיכה במכשיר, ובנוסף, תהנה מנתח מההכנסות בכל טיפול. השוק עצמו מוערך בכ-600 מיליון דולר, והוא גדל בכ-10% בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות