אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודשיים לכניסת אשר-טופילסקי: שלושה חברי הנהלה חדשים צילום: רון קדמי

חודשיים לכניסת אשר-טופילסקי: שלושה חברי הנהלה חדשים

יפית גריאני תעמוד בראש חטיבת התפעול והלוגיסטיקה של דיסקונט, אורי לוין מונה לראש חטיבת תכנון, כספים ואסטרטגיה ולוי הלוי יהיה מנהל החטיבה הטכנולוגית. גורמים בבנק מציינים כי לא צפויים מינויים חדשים נוספים בעתיד הקרוב

17.04.2014, 08:22 | תומר ורון

במסיבת העיתונאים השנתית של דיסקונט לרגל פרסום הדו"חות הכספיים, הצהירה לילך אשר־טופילסקי בהופעתה הראשונה כמנכ"לית הבנק כי צפויים מינויים חדשים בהנהלה: "אני אקדם מנהלים טובים מתוך הבנק ואביא גם מנהלים טובים מבחוץ". פחות מחודש עבר מאז והמנכ"לית החדשה של דיסקונט נמצאת בעיצומו של ניקיון פסח יסודי בהנהלת הבנק. 

קראו עוד בכלכליסט

המינוי הראשון של אשר־טופילסקי היה הבחירה ביפית גריאני לעמוד בראש חטיבת התפעול והלוגיסטיקה של דיסקונט. גריאני נמצאת בדיסקונט מאז 1994. היא שימשה כמנהלת בחטיבה העסקית של הבנק ומשם התקדמה להיות מספר שתיים בחטיבה, עת שכיהנה כראש אגף חברות גדולות בחטיבה העסקית. גריאני מחליפה בתפקיד את שלמה אבידן. במרץ 2009 בחר "כלכליסט" בגריאני לאחת הנשים המבטיחות בבנקאות.

המינוי השני של אשר־טופילסקי בבנק דיסקונט היה של אורי לוין, שמונה לראש חטיבת תכנון, כספים ואסטרטגיה. לוין כיהן עד לאחרונה כמנכ"ל קבוצת ISP, שמרכזה ממוקם בשוויץ. שמה של הקבוצה עלה בהקשר לחשדות על הרצת המניות של נוחי דנקנר, כאשר אחד מבעלי השליטה בקבוצה, איתי שטרום, חשוד כי סייע לדנקנר. ללוין יש היסטוריה בנקאית עוד מבנק הפועלים, שם הכיר גם את אשר־טופילסקי. לוין היה העוזר האישי של צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ומאוחר יותר כיהן שם כמנהל פיתוח עסקי, שיווק ואסטרטגיה בחטיבה העסקית. בדיסקונט מציינים כי תפקידו העיקרי של לוין יהיה לבנות את תוכנית ההתייעלות, אתגר לא קטן כשמדובר בגוף בנקאי ואתגר גדול אף יותר כשמדובר בדיסקונט שסובל לאורך שנים מיחסי יעילות חלשים.

לילך אשר טופילסקי, צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי | צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי, צילום: רון קדמי

המינוי השלישי של אשר־טופילסקי היה של לוי הלוי, שהחליף את שי ורדי כמנהל החטיבה הטכנולוגית. הלוי, כמו לוין, הוא מינוי חיצוני ומגיע ממנורה מבטחים, שם כיהן בתפקיד דומה. בבנק דיסקונט מציינים שמדובר בתפקיד בכיר שירכז את פעילות ה־IT, בתוכה פעילות האפליקציה ואתר האינטרנט. הלוי מקבל את מחלקת הטכנולוגיה לאחר סיום פרויקט שדרוג מערכות המחשוב של דיסקונט, שעלותו היתה מעל למצופה ונמשך למעלה מעשור. אולם גם לאחר השדרוג, מערכת ה־IT של הבנק נותרה מערכת עם אתגרים רבים.

עם כניסתה של אשר־טופילסקי לתפקיד בשוק העריכו כי יתכנו שינויים פרסונליים גם בחטיבה הקמעונאית, שבראשה עומד יובל גביש ושנמצאת בלב המיקוד האסטרטגי העסקי. אשר־טופילסקי אף מגיעה מתחום זה. אולם גורמים בבנק מציינים כי לא צפויים עוד מינויים בעתיד הקרוב, וזו ה"כוורת" שתלך עם אשר־טופילסקי בדרכה החדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות