אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם הפנים מזרחה: פיאט עומדת לייצר ג'יפים בסין

עם הפנים מזרחה: פיאט עומדת לייצר ג'יפים בסין

הייצור אמור להתחיל עד סוף 2015, זאת לאחר שפיאט השיגה הסכם עם השותפה המקומית

19.04.2014, 14:25 | בלומברג
פיאט מתכוונת להתחיל לייצר רכבי ג'יפ בסין, השוק הגדול ביותר של המותג מחוץ לארה"ב. הייצור אמור להתחיל עד סוף 2015, זאת לאחר שפיאט השיגה הסכם עם השותפה המקומית גואנגג'ו אוטומוביל גרופ (Guangzhou Automobile Group).

קראו עוד בכלכליסט

מהצהרה שפורסמה אתמול (ו') עולה כי פיאט, יצרנית הרכב האיטלקית שרכשה שליטה מלאה בקרייזלר, יצרנית המותג ג'יפ, וגואנגג'ו אוטומוביל גרופ ייצרו שלושה דגמי ג'יפ חדשים בעיר הדרומית גואנגג'ואו. פרטי הייצור הסופיים של המיזם המשותף יסוכמו בקרוב, ויכללו גם אפשרות לייצר מודל ייחודי רק לסין.

ג ג'יפ רנגלר. לא ייוצר בסין ג

הפרויקט יאפשר לג'יפ, שב-1983 הפך למותג האוטו הזר הראשון שיוצר בסין, לחזור לייצור בשוק המכוניות הגדול בעולם, זאת לאחר הפסקת הייצור ב-2006. "ההכרזה הזו מייצגת את הפרק הבא בניצול הנכון ובהתרחבות בקנה מידה עולמי של המותג ג'יפ", הודיע מנכ"ל פיאט סרג'יו מרקיונה. "חשובה באותה מידה היא ההתפתחות המתמשכת שלנו בשוק הסיני עם שותפה מבוססת ומכובדת כמו גואנגג'ואו אוטומוביל גרופ".

מרקיונה הציב יעד של מיליון משלוחים של יחידות ג'יפ השנה ברחבי העולם, שיהוו זינוק של 36% משיא של 731,565 יחידות שנמכרו בשנה שעברה, זאת על רקע הוספת דגמים חדשים.

עם זאת, קרוב לוודאי שהחברה לא תייצר בסין את הדגם גרנד צ'ירוקי הגדול או את הג'יפ הקטן יותר מדגם רנגלר, אך "כל מה שביניהם הוא אפשרות", טען המנכ"ל בפני בעלי המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות