אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסעדת רפאל נסגרה בשל "הונאת ענק" - תיפתח באחד במאי צילום: אוראל כהן

מסעדת רפאל נסגרה בשל "הונאת ענק" - תיפתח באחד במאי

הבעלים, השף רפי כהן: "מערכת המיחשוב של המסעדה נפרצה"; מנכ"ל חברת המיחשוב מייקרוס: "זה לא יכול לקרות במערכת שלנו"

21.04.2014, 14:27 | גלי וולוצקי
מסעדת רפאל נסגרה בשבת האחרונה. לדברי הבעלים רפי כהן היא תפתח מחדש באחד במאי.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לפרסומים, שבהם נטען שהמסעדה נסגרה בעקבות מצוקת כוח אדם, מתברר כי המצב שהביא לסגירה הזמנית של רפאל מורכב בהרבה. ל"כלכליסט" נודע כי המסעדה נסגרה לאחר שהתגלתה בה, לדברי הבעלים, הונאת ענק בכספים שבוצעה דרך מערכת המיחשוב והקופה של המסעדה המנוהלת בידי חברת מייקרוס פידליו ישראל, חברה בינלאומית שהסניף הישראלי שלה מספק שרותי קופות, מיחשוב ולעיתים גם סליקה לרבות מהמסעדות והמלונות הגדולים בארץ.

השף רפי כהן, צילום: אוראל כהן השף רפי כהן | צילום: אוראל כהן השף רפי כהן, צילום: אוראל כהן

רפי כהן, השף והבעלים, אישר את הדברים ואמר כי: "מערכת המיחשוב של המסעדה נפרצה בידי גורמים עבריינים. גיליתי שהתבצעה אצלנו הונאת ענק, ובמצב הנוכחי אי אפשר היה להמשיך להפעיל את המסעדה. החלטתי לעגון רגע את האוניה עד שאוכל להחליף את מערכת המיחשוב ולהפעיל מחדש את המערכת. ענין ההונאה נמצא כרגע בחקירה".

אחת המסעדות הטובות בארץ

רפאל, שנפתחה בשנת 2001 במלון דן בתל אביב נחשבת לאחת המסעדות הטובות בארץ, ומגישה מטבח ים תיכוני עילי. לפני כשנתיים עברה המסעדה שיפוץ ועיצוב מחודש.

לפני כחודש, פתח רפי כהן מסעדה נוספת, מנדלי 5, במלון הבוטיק מנדלי בתל אביב. מנדלי 5, המיועדת להיות פתוחה לכל אורך היום מגישה כרגע ארוחות בוקר בלבד, וממשיכה לפעול כרגיל.

עוזי ראובני, מנכ"ל מייקרוס ישראל אמר: "אני יודע שרפי חשד שגנבו אותו". לטענת כהן כי המערכת נפרצה מגיב ראובני, כי "אין דבר כזה, זה לא יכול לקרות במערכת שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות