אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר אמריקאים מבוגרים חזרו לגור עם ההורים מאז המשבר צילום: בלומברג

יותר אמריקאים מבוגרים חזרו לגור עם ההורים מאז המשבר

מספרם של בני 64-50 שחזרו לגור עם הוריהם כפול מזה של בני 18-29. מבוגרים שאיבדו את עבודתם נשארים מובטלים יותר זמן. "מדובר באנשים שחשבו שהגיעו ליציבות כלכלית"

21.04.2014, 21:11 | שירות כלכליסט

הכלכלה האמריקאית מתאוששת בהדרגה מהמשבר הכלכלי של 2008, אך עבור מאות אלפי אמריקאים, ובעיקר המבוגרים שבהם, הוא עדיין לא הסתיים.

מחקר של אוניברסיטת UCLA שנערך בקליפורניה בשנים 2006–2012 גילה כי המספר של אנשים בני 50–64 שחזרו לגור עם הוריהם זינק ב־67.6% מאז המשבר. באותן שנים חלה עלייה של 33% בחזרה של צעירים בגילי 18–29 למגורים עם ההורים.

בית בארה"ב, צילום: בלומברג בית בארה"ב | צילום: בלומברג בית בארה"ב, צילום: בלומברג

לפי עורך המחקר פרופ' סטיבן וואלאס, הקפיצה הזו היא תוצאה כמעט בלעדית של המשבר הכלכלי ולא של סיבות כגון רצון לטפל בהורים מזדקנים. "הנתונים פשוט מדהימים. זאת קבוצת גיל שלרוב חושבים עליה כיציבה כלכלית: בשכבת גיל זו נמצאים אנשים בשיא הקריירה שלהם ומתחילים לתכנן את שנות הפנסיה. ופתאום המציאות דוחפת אותם בחזרה לבית ההורים".

לפי המחקר, החזרה למגורים עם ההורים מתרחשת במצבי אין ברירה — כשנגמרים החסכונות, כשלא עובדים או כאשר עובדים אך לא מצליחים לממן את שכר הדירה או המחיה היומיומית. אף שמרבית המובטלים בארה"ב הם צעירים בשנות ה־20 המוקדמות, אבטלה כרונית היא בעיה בעיקר של שכבת הגיל המבוגרת. מספר האמריקאים בני יותר מ־55 שהיו מובטלים יותר משנה היה 617 אלף בחודש דצמבר — פי חמישה ממספרם ב־2007 כשהחל המשבר.

"זאת נקודה בחיים שבה אתה אמור להיות המפרנס, הסלע של המשפחה שלך, של ההורים שלך. להגיע פתאום למצב כזה של פגיעות, זה מערער את כל האיזון", אמרה לעיתון ה"לוס אנג'לס טיימס" ג'ני צ'אנג, יועצת במרכז לפיתוח כלכלי־קהילתי בלוס אנג'לס.

"אני יושבת בבית, מסתכלת על תמונות ונזכרת בכל החלומות שהיו לי. בחיים לא חשבתי שאהיה כאן היום", סיפרה ג'נין רוזאלס (53) שחזרה לגור עם אמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
בכלכלה יעילה כמו בארה"ב אזרח שלא תורם לא יכול להחזיק בית ולחיות ברמת חיים טובה,
בכלכלה לא יעילה כמו בישראל, יש הרבה אנשי דור א' במגזר הממשלתי (במשפט ברפואה בחינוך בכירים בצבא ובמשטרה) שחיים ברמת חיים גבוה מאוד למרות שתרומתם הנוכחית קטנה מאוד או שהם בכלל פרשו ועדיין מרוויחים סכומים עצומים שאנשים עובדים לא מגיעים אליהם.
ג  |  22.04.14
לכל התגובות