אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
107 אלף שקל בשנה למנצח "על שומה" של רשות המסים צילום: אלכס קולמויסקי

בלעדי לכלכליסט

107 אלף שקל בשנה למנצח "על שומה" של רשות המסים

הרשות האריכה את התקשרותה עם דורון שנקר, מנצח מקהלת הרשות זה 19 שנה. לפי הרשות, עבודתו כוללת חזרה אחת בשבוע, עיבודים וליווי להופעות

23.04.2014, 06:57 | מיקי פלד ושאול אמסטרדמסקי

רשות המסים תשלם 107 אלף שקל בשנה למנצח על מקהלת עובדי הרשות, שזכתה לשם ההולם "על שומה". ההתקשרות עם המנצח דורון שנקר היא הארכה של חוזה שבו הוא זכה במסגרת מכרז שהתקיים בשנה שעברה, לאחר שהרשות פנתה לכמה מנצחים. עם סיום החוזה, ובהתאם לתנאיו, הצליחה רשות המסים לקבל פטור ממכרז לטובת המשך ההתקשרות עם שנקר, שעובד כבר 19 שנה עם המקהלה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אנשי הרשות, המקהלה מבצעת חזרות של כמה שעות אחת לשבוע, ועבודתו של שנקר כוללת גם הכנת עיבודים והקלטות של מוזיקת רקע לשירת המקהלה וליוויה להופעות.

ההתקשרות הנוכחית עם שנקר מאפיינת את התקשרות הרשות עמו במהלך השנים האחרונות, כאשר מדי שנתיים יוצאת הרשות במכרז ועם תום החוזה, כעבור שנה, מאריכה אותו הרשות לשנה נוספת. כאמור, שנקר הוא הזוכה היחיד במכרזים אלה.

מקהלת רשות המסים מקהלת רשות המסים מקהלת רשות המסים

עלות ההתקשרות הבסיסית לפי החוזה עם שנקר עומדת על 70 אלף שקל לשנה, כאשר מסגרת התקציב הכוללת היא 107 אלף שקל, וזאת למקרה שיהיו "הוצאות מיוחדות" כמו עבודה נוספת עקב הקלטות, הופעות וכדומה.

מהרשות נמסר כי "מקהלת 'על שומה' מהווה מקור גאווה לרשות המסים ופעילותה הנה חלק מהעשייה הנרחבת לפיתוח ההון האנושי וטיפוח העובדים ברשות. המקהלה מופיעה באירועי הרשות, בכנסי מקהלות ובאירועים של גופים נוספים, ובכך מייתרת תשלום לזמר או ללהקה חיצוניים שיופיעו באירועים אלה. בשנה החולפת אף נתנה הופעה מכובדת בערוץ 10. שנקר, המלווה את המקהלה מאז הקמתה לפני כ־19 שנה, עושה זאת במקצועיות ובהצלחה מרובה למרות המורכבות והגמישות הנדרשת בהובלת מקהלת חובבים ממקומות עבודה הפזורים בכל רחבי הארץ".

הפטור ממכרזים שונים שבהם מחויבים גופים ממשלתיים מפורסמים באופן שוטף באתר מינהל הרכש הממשלתי. עם זאת, הפרסום לא כולל פירוט של השיקולים שמאחורי ההעדפה של הצעה של ספק אחד בלבד על פני פתיחת ההתקשרות למכרז. כך לדוגמה אי אפשר לדעת מה היו השיקולים שלפיהם החליטה לאחרונה המשטרה להתקשר ללא מכרז עם חברת ההפקות קליידוסקופ לטובת הפקת כנס מפכ"לים בסכום של לא פחות מ־2.2 מיליון שקל. לדברי דוברות המשטרה, הכנס בוטל לבסוף בשל הסכום הגבוה, אך עצם ההתקשרות נסגרה בתוך ועדת הפטור ממכרז של המשטרה, והשיקולים שהנחו את חברי הוועדה לא מפורסמים.

למרות היותה גוף ממשלתי, דוברות המשטרה סירבה לענות לשאלת "כלכליסט" מי אישר את ההתקשרות ומי הורה לבטלה. במשטרה הסתפקו בהודעה שלפיה "במקום כנס המפכ"לים מרחבי העולם שהיה אמור להיערך בנובמבר, היא תסתפק בארוחה חגיגית למפכ"לים שיגיעו לתערוכת תעשיית ביטחון הפנים של מכון היצוא".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

71.
באמת בושה
שעיתונאים שנחשבים רצינים מוציאים בעיתון כלכלי שנחשב רציני כתבה כל כך מיותרת ורעה. מוסיקאי מנצח במקהלה במקום עבודה עם אלפי עובדים. מרוויח נטו 6K על יום עבודה. לא מעט אך בהחלט לא נורא, הייתי אומר אפילו סביר. האיש שם יותר מ10 שנים, מרוצים ממנו. גם אין צורך במכרז לדעתי. אתם יודעים מה? מבחינתי שיתנו לו קביעות. במדינתינו החרידים מקבלים פטורים במיליארדים וג'ובים ללא סוף (תסתכלו על רבני היר עם כל יועציו ומזכיריו כדוגמה), טייקונים לוקחים כסף של הציבור בכמויות דמיוניות, מתנחלים לוקחים כסף להתיישבות למטרות פוליטיות לחלוטין, כמובן אפשר להמשיך עם רשימה ארוכה מאד. ואתם במה מתעסקים? במוסיקאי שמרוויח ששת אלפים שקל ברשום המסים. כל הכבוד לכם.
ירון , דרום  |  23.04.14
70.
בביטוח לאומי זה לא היה קורה
כי אצלנו העובדים מחממים כיסאות ומקבלים צ'ופרים תוך כדי העדפת מתן שירות בשעות ללא קבלת קהל לעמיתים ומכרים וכנראה גם כאלו ששמים משו "מתחת לאבן" בכל כניסה למשרד. הכסף נמצא בוועדים וצשרדי הממשלה שכנראה אוכלים את רוב רובו של התקציב. למנכל ביטוח לאומי יש נהג ומקרר משקאות ברכב ! אה כן זה זה שהיה מנכל הדסה שבדיוק פושטת רגל ומקבלת 54 מליון מהכיס שלנו
אלמוני עובד פימי  |  23.04.14
לכל התגובות