אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לובש מנסה לגייס הלוואה של כ־100 מיליון דולר למרקסטון צילום: גלעד קוולרציק

לובש מנסה לגייס הלוואה של כ־100 מיליון דולר למרקסטון

רון לובש פנה לגורמים פיננסיים שונים כדי להשיג מימון למיחזור חובות הקרן והחברות־הבנות. למרקסטון אין מקורות נזילים לפרוע את ההלוואות שלה

23.04.2014, 08:30 | גולן חזני

רון לובש, מנהל קרן מרקסטון, מנסה לגייס הלוואה של כ־100 מיליון דולר מגורמים פיננסיים שונים וקרנות אחרות, כדי למחזר חובות של הקרן והחברות הבנות שלה. ההלוואה העיקרית היא של 64 מיליון דולר, אולם ישנן גם הלוואות בנקאיות שהתשלומים בגינן אמורים להיות מועברים בחודשים הקרובים. ככל הידוע, אין למרקסטון מקורות נזילים לפרוע את התשלומים בהלוואות אלו בחודשים הקרובים. דובר מרקסטון מכחיש את העניין. 

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה לדויטשה אמורה להיפרע בחודשים הקרובים. לובש נשאר למעשה לבד במערכה, לאחר שדני גילרמן עבר לשמש כנציג בלקסטון ואמיר קס נהרג בתאונה. אם לובש לא יצליח לגייס הלוואה חלופית עלולים הבנקים הישראלים ודויטשה לממש את המניות ששועבדו להם, והקרן עלולה לאבד נתח משמעותי מנכסיה, שאמורים להיות מוחזרים למשקיעים. מרבית משקיעי הקרן הם מחו"ל והמשקיע הגדול הינו כלל ביטוח.

עד כה לא הצליח לובש להשיג את ההלוואה, מאחר שרוב המניות של הקרן בחברות הבולטות שלה משועבדות, והגופים שאליהם הוא פונה טוענים כי שווי המניות שהוא מבקש להעניק כשיעבוד גבוה מהשווי שבו הם מעריכים אותן.

למרקסטון יש אחזקה של 25% במניות נילית, שאותן הם מנסים למכור תמורת 110 מיליון דולר, ללא הצלחה. לדיוטשה בנק משועבדות כל 22% המניות של מרקסטון בנילית. הקרן מנהלת מגעים מול פורטיסימו למכור את חברת התכשיטים מגנוליה תמורת 300 מיליון שקל, ובמקביל מנסה למכור את האחזקה בפסגות (24%), גם ללא הצלחה. הבעיה הגדולה של הקרן היא בחברת סטימצקי, שעלולה להיקלע להקפאת הליכים בשבועות הקרובים.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי היחסים בין שני השותפים בקרן, רון לובש ואמיר קס, עלו על שרטון בחודשים האחרונים על רקע הבעיות שאליהן נקלעה הקרן והיו לא טובים, עד למותו הפתאומי של קס לפני כשבועיים בתאונת דרכים. גורמים שניסו לתאם פגישות עסקיות עם השניים סיפרו שנאלצו לקבוע עם מזכירה של כל אחד מהם בנפרד, משום שלא ניתן היה לקבוע עם שניהם יחד. דובר הקרן הכחיש ידיעה זו ואמר אתמול כי היחסים בין השניים היו מעולים.

רון לובש , צילום: בלומברג רון לובש | צילום: בלומברג רון לובש , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות