אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה מס משלמים הספורטאים האמריקאים? צילום: רויטרס

כמה מס משלמים הספורטאים האמריקאים?

המסים הפדראליים שישלמו שחקני הבייסבול, הפוטבול והכדורסל עבור 2013 יעקפו את רף ה-3 מיליארד דולר; כמה משלם כל שחקן בממוצע?

23.04.2014, 22:23 | שירות כלכליסט

ספורטאים מקצועיים הם בין המרוויחים הגדולים ביותר בארצות הברית, ובהתאם צריכים לשלם שיעור מס הכנסה גבוה יחסית. למעשה, המסים הפדראליים שמשלמים שחקני הבייסבול, הפוטבול והכדורסל יעקפו את רף ה-3 מיליארד דולר עבור 2013, כך להערכת מומחי מסים המתמחים בייצוג ספורטאים.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני NBA. שחקני הליגות המקצועיות הרוויחו 9 מיליארד דולר, צילום: רויטרס שחקני NBA. שחקני הליגות המקצועיות הרוויחו 9 מיליארד דולר | צילום: רויטרס שחקני NBA. שחקני הליגות המקצועיות הרוויחו 9 מיליארד דולר, צילום: רויטרס

בדומה לשאר אזרחי ארה"ב, ה-15 באפריל הוא תאריך היעד שבו גם הספורטאים צריכים להגיש את טפסי המסים שלהם. 3 מיליארד דולר האלה הם מתוך 2.5 טריליון דולר שמשלמים כלל האמריקאים במסים פדראליים, ומגיעים מכוח עבודה מובחר אך מצומצם של 3,000 אנשים. בממוצע, כל שחקן ב-MLS, NFL וב-NBA משלם מיליון דולר במסים פדראליים.

על פי מאגרי המידע שאסף העיתון יו.אס.איי טודיי, השחקנים בשלוש הליגות המרכזיות הללו הרוויחו קרוב ל-9 מיליארד דולר ב-2013. על מרבית ההכנסות מוטל שיעור המס הגבוה ביותר של 39.6%. השנה לראשונה הוטל תשלום נוסף של 0.9% על ה-1.45% מס שמשלמים המעסיקים למדיקייר על הכנסה הגבוהה מ-250 אלף דולר, תשלום שנועד לעזור לממן את רפורמת הבריאות של אובמה.

הקלות מס אמנם עוזרות להפחית במידה מסוימת את הנטל הכולל שעומד על 42%, אך המומחים מסבירים שמרבית הספורטאים יכולים להשיג הקלות מס בדמות תשלומים לסוכנים, ריבית על משכנתאות, נתמכים ותרומות לצדקה שיפחיתו את החשבון בסופו של דבר בפחות מ-10% בלבד. כך שבהנחה שהקלות מס מפחיתות את שיעור המס ל-33%, הסכום במסים פדראליים שמשלמים על הכנסות של 9 מיליארד דולר עדיין מגיע ל-3 מיליארד דולר.

שיעור מס ההכנסה תלוי במדינה בה מתגוררים הספורטאים. בנוסף, חלק מהמדינות מחייבות את הספורטאים לשלם מס על ההכנסה שהם הרוויחו בימים שבהם עבדו באותה המדינה. מס זה מכונה "מס ספורטאים" (jock tax). כך שבסופו של דבר ספורטאים רבים משלמים כמעט מחצית מהשכר שלהם במס.

"השכר של הספורטאים יכול להיות ענק, אבל הם מרוויחים אותו לאורך תקופת זמן קצרה יחסית", מסביר מייקל הלפרן, מנהל שירותי החשבונאות לתחומי הבידור והספורט במשרד או'קנור אנד גרו במסצ'וסטס. "הקרב בכל הקשור לספורטאים הוא שאם הם מרוויחים 10 מיליון דולר ומשלמים מחצית מזה במסים, אז הם למעשה מרוויחים 5 מיליון דולר. התשלום הזה לא מועבר לאורך תקופת חיים, ויכולת ההוצאות שלהם יכולה להיות, טוב זה מדהים לראות כמה חלק מהם יכולים לבזבז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות