אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוח הכנ"ר על מוטי בן משה: ההתנהלות הכספית של קבוצת אקסטרה שקופה ותקינה צילום: עמית שעל

דוח הכנ"ר על מוטי בן משה: ההתנהלות הכספית של קבוצת אקסטרה שקופה ותקינה

כך עולה מהדו"ח שהועבר לידי בית המשפט במסגרת הליך העברת השליטה באי.די.בי לידי בן משה ואדוארדו אלשטיין ושהיום פורסמו חלקים ממנו על פי הוראת השופט איתן אורנשטיין

23.04.2014, 11:44 | שירות כלכליסט

דוח הכנ"ר שבחן את עיסוקיו של מוטי בן משה פורסם היום - למעט חלקים שנותרו חסויים - על פי הוראה שנתן השופט איתן אורנשטיין לפני חג פסח. הדו"ח שהועבר לידי בית המשפט במסגרת הליך בחינת העברת השליטה באי.די.בי לידי בן משה ואדוארדו אלשטיין, קובע כי בניגוד לטענת קבוצת דנקנר - שהגישה הצעה מתחרה לנושים - עסקי קבוצת אקסטרה בשליטת בן משה מתנהלים באופן כשר ושקוף.

לצפייה בדו"ח המלא ראו כאן.

כך בין השאר נאמר בדוח לגבי מקור הכספים שהפקידה קבוצת אקסטרה לצורך הבטחת הצעת כי "בבדיקת הנהלת החשבונות לתקופה של שלושת החודשים שקדמו לביצוע ההעברות לא נמצא ממצא שיש בו בכדי להעיד כי מקור הכספים הינו זר לפעילותה השוטפת של ExtraEnergie". עוד נאמר בדוח לגבי קבוצת אקסטרה כי אין מידע הסותר את הנתונים שהועברו על ידי בן משה לגבי מצבה הכספי של הקבוצה: "לא נמצא נתון אשר יש בו בכדי לשלול את נתוני הרווחיות שהוצגו על ידי החברה. לא נמצא ממצא אשר יש בו בכדי לשלול את תזרים המזומנים שהוצג על ידי החברה", נאמר בדוח. 

"לא נמצא ממצא הסותר את הנחת החברה לכך שיתרת המזומנים שבידי החברה לתום שנת 2013 תיתן מענה מספק לצורך פעילןותה השוטפת של החברה ולתנותדיות העונתית המאפיינת את החברה בעתיד", מוסיף ומדגיש הכנ"ר במסקנות הדוח.

הדוח אף דחה את הטענות לפיהן לא מוטי בן משה הוא השולט בקבוצת אקסטרה, וכי הוא משמש כשלוח בלבד של גורמים אחרים. "על פי המסמכים, הבעלות והשליטה באקסטרה ישראל, החברה אשר תרכוש את מניות אי.די.בי, נתונה לבן משה. לא אותר צד שלישי אשר יכול לכוון את עסקי Extra Energy  או Extra Holding ויכול להיחשב בעל שליטה". על פי הדוח, העובדה שהחברות מוחזקות עבור בן משה בנאמנות אינה פוגמת במעמדו כבעל שליטה: "מבנה החזקת תאגידים באמצעות נאמנות הנו מבנהמקובל ומוכר בחברות ציבוריות במשק הישראלי כמו גם בעולם", נאמר בדוח.

מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות