אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תפצה קורבנות הונאת אפליקציית אנטי וירוס צילום: cc-by d70focus

גוגל תפצה קורבנות הונאת אפליקציית אנטי וירוס

עשרת אלפים גולשים שהורידו את אפליקציית Vitus Shield יפוצו לאחר שהתגלה כי מדובר בנוזקה בתחפושת. מפתח התוכנה טען להגנתו שהיא הועלתה לחנות בטעות

23.04.2014, 17:12 | רפאל קאהאן

אפליקציית Virus Shield שנחשפה לפני מספר שבועות כהונאה תעלה גם לגוגל, בעלת חנות פליי ממנה שווקה. על פי דיווח של אתר ה-BBC אתמול (ג’), גוגל תפצה את הרוכשים במחיר הקנייה שעמד על 3.99 דולר וכן הוסיפה פיצוי של 5 דולר לקניית אפליקציות נוספות.

קראו עוד בכלכליסט

הכסף יגיע ככל הנראה מחשבונם של המפתחים בו הצטברו כ-90 אלף דולר לפני שנחשפה הפרשה ושגוגל טרם העבירה לידיהם. החשבון הוקפא לאחר שהופיעו הדיווחים על היות האפליקציה נוזקה בתחפושת. 

גוגל תפצה את רוכשי אפליקציית האנטי וירוס המזוייף גוגל תפצה את רוכשי אפליקציית האנטי וירוס המזוייף גוגל תפצה את רוכשי אפליקציית האנטי וירוס המזוייף

תגובתה של גוגל הגיעה לאחר שהחלו לעלות טענות לגבי טיב בקרת האיכות שהחברה מנהלת בחנות. משתמשים רבים וכלי תקשורת תהו כיצד ייתכן שהאפליקציה עברה מתחת לרדאר של צוות גוגל פליי, ואף הגיעה לראש רשימת ההורדות בטרם גוגל הפסיקה את מכירתה.

האפליקציה נחשפה כתרמית לאחר שאתר אנדרואיד פוליס ביצע בדיקה של קוד האפליקציה וגילה כי מדובר בלא יותר מאשר ממשק גרפי שמגיב למשתמש - אך לא בתוכנת אנטי וירוס כמובטח על ידי המפתחים. אתר הגארדיאן ראיין את אחד המפתחים שטען כי העניין הוא טעות מצערת ושהאפליקציה האמיתית עדיין לא הועלתה לחנות.

המפתח, נער טקסני בן 17 בשם ג’סי קרטר שעשה לעצמו שם כהאקר של משחקי אונליין כ-Runescape, הסביר שמה שהרוכשים הורידו הייתה גרסת פיתוח של ממשק ההפעלה שהועלתה לחנות בטעות וללא כוונת זדון. “הייתה טעות באפליקציה שהועלתה לחנות, הגרסה שנבדקה על ידי אנדרואיד פוליס מעולם לא הייתה אמורה להיות משווקת. זו הייתה גרסת פיתוח ששימשה את מעצב הממשק”, טען קרטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות