אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקווה של גאון אחזקות בצרות: רכבים עוקלו, הבנקים עצרו האשראי

אקווה של גאון אחזקות בצרות: רכבים עוקלו, הבנקים עצרו האשראי

החברה מקיימת מו"מ עם הבנקים על מנת להגיע להסדר שיאפשר לה להמשיך לפעול - או לכל הפחות לעמוד בתשלומים לעובדים

23.04.2014, 20:35 | גיל קליאן

חברת אקווה, חברה בת של גאון אחזקותשבשליטת קרן ויולה, בצרות. בימים אלה עוקלו רכבים של החברה על ידי ההוצאה לפועל, וכן לחברה עוד חובות כלפי ספקים ועובדים. למרות זאת, החברה עוד מקיימת מו"מ עם הבנקים על מנת להגיע להסדר שיאפשר לה להמשיך לעבוד, או לכל הפחות לעמוד בתשלומים לעובדים.

הצרות של אקווה החלו עוד לפני החג, כאשר ב-9 באפריל דיווחה גאון אחזקות כי חובות אקווה לבנקים הועמדו לפירעון מיידי, וכי הבנקים סגרו את מסגרות האשראי של החברה. מצב זה יצר בעיית תזרים קשה בחברה, שהתקשתה מאז לעמוד בתשלומים שלה.

הראל בית און, שותף בוויולה, צילום: אוראל כהן הראל בית און, שותף בוויולה | צילום: אוראל כהן הראל בית און, שותף בוויולה, צילום: אוראל כהן

למעשה, הצרות באקווה פוגעות כעת בקבוצת גאון כולה. פרסום הדו"חות של גאון אחזקות ל-2013, מה שהיה אמור לקרות עד סוף מרץ, מתעכב עקב כך, וגאון כבר הודיעה כי תמחוק את יתרת השקעתה בחברה בסך 27 מיליון שקל. כעת מנסה גאון אחזקות לברר האם הצרות באקווה כללו גם טעויות חשבונאיות שבגינן תצטרך אולי לתקן דו"חות כספיים שהגישה בעבר.

הבעיה באקווה ממוקדת בעיקר בחברה בת שלה, העוסקת בפיתוח שטחי ציבור עירוניים וגנים ציבוריים גדולים. אותה חברה בת נקלעה למצוקה תזרימית, שפגעה באקווה ובעקבות כך גם בחברה האם גאון אחזקות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות