אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחול: "ממותות" / להקת בת שבע צילום: גדי דגון

מחול: "ממותות" / להקת בת שבע

11 שנה חלפו מאז עלתה היצירה של נהרין, ששבר אז לראשונה את קונבנציית הצפייה הפרונטלית והושיב את הקהל בארבע פאותיה של הבמה

24.04.2014, 09:21 | מאיה נחום שחל

מה: להקת המחול בת שבע מעלה מחדש את "ממותות" מאת אוהד נהרין עם תלבושות של רקפת לוי, תאורה של אבי יונה בואנו ("במבי"), סאונד של פרנקי ליוורט ועריכת פסקול של מקסים וואראט.

דבר המבקרת: 11 שנה חלפו מאז עלתה היצירה של נהרין, ששבר אז לראשונה את קונבנציית הצפייה הפרונטלית והושיב את הקהל בארבע פאותיה של הבמה.

"ממותות" בביצוע להקת בת שבע, צילום: גדי דגון "ממותות" בביצוע להקת בת שבע | צילום: גדי דגון "ממותות" בביצוע להקת בת שבע, צילום: גדי דגון

אלה גם צעדיה הראשונים של שפת הגאגא. תשעת הרקדנים מתנועעים על הבמה בתנועות חדות, מפותלות, יצריות, מהירות, אטיות, שמחות, חופשיות ונשלטות, המגרות את החושים ומפעילות את הדמיון. המופע מתרחש באור לבן מלא כשהקהל מהווה חלק בלתי נפרד ממנו - הרקדנים יושבים בין האנשים, לוחצים להם ידיים, נושמים עליהם ורוקדים אליהם. יש שחשו מבוכה וכאלה שהתמסרו לרגע, אבל אף אחד לא נשאר אדיש. סולואים, דואטים וקטעים קבוצתיים מרכיבים את המופע המיוחד והמדויק, כולל סולו עירום גברי המשתלב בטבעיות באופי היצירה החשופה הזו. הפסקול שנע בין שירים יפניים, דרך לו ריד ועד בובי פרימן, מכתיב אף הוא את הקצב, שנע בין קצבי לרגוע.

שורה תחתונה: מרגש ואינטימי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות