אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי צים נטשו את המשרדים במחאה על כוונת החברה לוותר על מניית הזהב

עובדי צים נטשו את המשרדים במחאה על כוונת החברה לוותר על מניית הזהב

יו"ר ועד עובדי החברה: "ביריונות ההנהלה לא תרתיע אותנו. אנחנו נמשיך להלחם נגד הוויתור על מניית הזהב. מניית הזהב מבטיחה את קיום החברה כחברה ישראלית ושתהיה לעם ישראל אספקה בשעת חירום"

24.04.2014, 14:57 | ליאור גוטמן

כ-800 עובדי צים נטשו היום (ה') את משרדי החברה לאור כוונת החברה לוותר על מניית הזהב.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהבטחה שניתנה בעת הפרטת החברה לפיה צים תשרת את ישראל בכל מקרה קיצוני של ניתוק (כגון מצב מלחמה) בצי שהיקפו לא יפחת מ-11 אוניות ואף תכשיר באופן שוטף את הדור הבא של הימאים. מדובר בהשבתה שנייה בחודש האחרון. הראשונה היתה כמה ימים לפני חג הפסח.

צים מנסה לקבל הסדר חוב שנחשב לגדול מסוגו בישראל, שכולל תספורת של קרוב למיליארד וחצי שקל. מנכ"ל החברה לישראל ניר גלעד, שצים פועלת תחתייה, הזהיר בעבר שאי ויתור על מניית הזהב יוביל לכך שהמדינה תשא בחובות החברה.

יו"ר ועד עובדי החברה, אבי שטרית, אמר היום ש"הביריונות של ההנהלה לא תרתיע אותנו. אנחנו נמשיך להלחם נגד הוויתור על מניית הזהב ולא משנה אילו צעדים ההנהלה תנקוט נגדנו. מניית הזהב מבטיחה את קיום החברה כחברה ישראלית ושתהיה לעם ישראל אספקה בשעת חירום. זהו עניין לאומי בעל חשיבות עצומה ולא איזה עניין קטן וחסר משמעות ציבורית כפי שמנכ"ל החברה מנסה לצייר".

 

מכולה של צים (ארכיון), צילום: בלומברג מכולה של צים (ארכיון) | צילום: בלומברג מכולה של צים (ארכיון), צילום: בלומברג

 

מהנהלת צים נמסר בתגובה: "ועד העובדים הסכים אמש לקיים לבקשת ההנהלה 3 ימי דיונים מרתונים מסביב לשעון על מנת להגיע להסכם לשביעות רצון כל הצדדים. זאת לאחר שהועד טירפד כל ניסיון גישור עד כה. להפתעת ההנהלה, החליט הבוקר הועד בצעד בלתי אחראי להורות לעובדים לעזוב את המשרדים. זוהי עדות נוספת לכך שהועד מתעלם ממצבה הקשה של החברה, ומנסה לחבל באופן שיטתי מהוצאתו לפועל של ההסדר שיביא להצלת צים ולהצלת מאות ממקומות העבודה של עובדיה בישראל. בהמשך לכך, נאלצת הנהלת צים להודיע עוד היום לממונה הראשי על יחסי העבודה, על הכרזת סכסוך עבודה ועל כוונתה לסגור את המשרד הראשי במועדים הקבועים בחוק במקרה של הפרות נוספות. ההנהלה מצרה על כך שהועד נוקט באמצעים בלתי אחראים ושובה את העובדים כבני ערובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
HB לך תמכור לוקשים למישהו אחר !
על כל דולר שאחים עופר נתנו לצים יש רושם שהם מצצו מצים 10 דולר . בועדת ה כלכלה של הכנסת נאמר שאחים עופר מצצו את כספי צים . מעניין שעידן עופר לא תבע את יו"ר ועדת הכלכלה על הוצאת דיבה . יכול להיות שפחד שהכנסת תתן הוראה לפתוח בחקירה כלכלית על התנהלות החברה לישראל בנושא צים .???
הזקן והים  |  24.04.14
2.
מניית הזהב של המדינה ולא של העובדים
אם המדינה רוצה לשמור את מניית הזהב, אזי גם היא צריכה להשתתף בהזרמת הון לחברה, מדוע שרק החברה לישראל תישא בעלויות, עד עכשיו החברה לישראל מופסדת בגדול מהשקעתה בצים, וללא הזרמות ההון שלה מזמן צים הייתה פושטת את הרגל והעובדים היו מאבדים את מקום עבודתם.
HB , ירושלים  |  24.04.14
לכל התגובות