אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי טביב - מנהל בית הספר לניהול כדורגל ישראלי צילום: אוראל כהן

אלי טביב - מנהל בית הספר לניהול כדורגל ישראלי

הבעלים של בית"ר ירושלים טען שהוא מרוויח מכדורגל. כשלא משלמים לעובדים בהחלט ניתן להרוויח יותר. דעה

26.04.2014, 17:34 | אוריאל דסקל

בתחילת העונה הנוכחית הודיע אלי טביב שהוא מרוויח מהכדורגל הישראלי. "אני מרוויח מכדורגל", אמר הבעלים של הפועל כפר סבא והפועל תל אביב לשעבר. "עכשיו הקמתי בית ספר לניהול קבוצות כדורגל, אפשר לבוא ללמוד אצלי", צחק.

קראו עוד בכלכליסט

מספר שנים קודם לכן, התגאה דווקא שהכניס הרבה כסף מכיסו לקופת הפועל כפר סבא ולאחר מכן טען שהשקיע את מיטב כספו בהפועל תל אביב. דווקא אחרי שעזב את הקבוצות הללו התגאה כי הוא הרוויח מהן. עכשיו מנהל בית ספר לניהול כדורגל הוא הבעלים של בית"ר ירושלים.

טביב, צילום: עוז מועלם טביב | צילום: עוז מועלם טביב, צילום: עוז מועלם

הוא טוען שהשקיע 12 מיליון שקל בקבוצה. בבקרה התקציבית טוענים שהוא שם ערבויות גבוהות. הוא טוען גם שתקציב בית"ר ירושלים השנה עומד על 32 מיליון שקל. קצת קשה לראות את זה מתוך הנחה שבשנה שעברה תקציב הקבוצה עמד על פחות מ-25 מיליון שקל והיא הפסידה יותר מ-10 מיליון שקל, סכום שאלי טביב היה צריך לכסות כדי לרכושה.

בקיצור, משהו במספרים לא מסתדר.

עם זאת, זה עכשיו די מובן איך אלי טביב מרוויח מכדורגל. הוא פשוט לא משלם לעובדיו. את שכרם של שחקני בית"ר הוא מלין כבר כמה חודשים ולכן אתמול שבתו ולא התאמנו - מה שזיכה אותם לביקורות חותכות בחלק מגופי התקשורת וגם מספר האוהדים הקטן שהגיע היום לאצטדיון טדי מחא נגד השחקנים, שעבדו ולא קיבלו את שכרם.

בשום עסק אחר זה לא היה מתקבל על הדעת, אבל בכדורגל הישראלי זה כמעט נורמה. מבחינתו של אלי טביב, זה יותר מנורמה - זו אסטרטגיה.

איפה הרשויות?

טביב הלין את שכרם של שחקנים בהפועל כפר סבא, שחקנים בהפועל תל אביב. כשלא משלמים, אז אפשר להרוויח מהכדורגל.

זה מה שאלי טביב מלמד בקורס ניהול הכדורגל שלו? איך להרוויח מכדורגל? א' - קנה קבוצה. ב' - אל תשלם לשחקנים.

השאלה הגדולה כאן איפה הרשויות שאישרו למלין שכר מקצוע לרכוש עוד ועוד קבוצות כדורגל?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הרי השיטה, או אוסף השיטות שהופעלו ומופעלות על הפ' כ"ס, הפ' ת"א ובית"ר
1- לקנות קבוצה 2- להבטיח עתיד ורוד אם עכשיו מהדקים חגורות 3- לא לשלם לעובדים (ספורטאים, כלליים) ולספקים 4- להיפטר משחקנים "מרדניים" 5- להחתים חדשים על חוזה ישירות לבעלים 6- לדרדר את הקבוצה עד שאוהדים יתחננו לעזיבת הבעלים 7- איום בייבוש סופי ופירוק 8- לחכות לכך שהאוהדים יביאו מישהו שיקנה את הקבוצה 9- למכור טוב, כולל הסדר על החובות 10- ללכת למועדון פראייר אחר ולקחת איתך את השחקנים "שבבעלותך" 11- להתחיל מחדש
שניר  |  27.04.14
לכל התגובות