אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן רכב: היו"ר רוצה 53 אלף שקל בחודש לרבע משרה צילום: עמית שעל

קרדן רכב: היו"ר רוצה 53 אלף שקל בחודש לרבע משרה

איתן רכטר, הנמנה עם גרעין השליטה בקבוצה ומכהן כמנכ"ל קרדן ישראל, גרף שכר בעלות של 2.66 מיליון שקל מכלל החברות בה ב־2013

27.04.2014, 08:15 | אסף גילעם

לאחר פרסום התוצאות השנתיות בקבוצת קרדן, התפנתה הקבוצה להסדיר את שכרם של בעלי השליטה. על סדר היום של חברת האחזקות שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר (69.4%) יעלה התגמול לרכטר, בתפקידו כיו"ר קרדן רכב בהיקף של רבע משרה.

"תרומה חשובה לחברה"

רכטר אוחז בשלושה כובעים בקבוצת קרדן, העוסקת בין היתר בנדל"ן, רכב ותשתיות. הראשון כמנכ"לקרדן ישראלבחצי משרה, השני הוא כיועץ לקרדן תקשורת ברבע משרה, והשלישי כיו"ר הפעיל של קרדן רכב ברבע המשרה נותרת.

החברה מבקשת להאריך את הסכם השירותים עבור כהונתו בקרדן רכב, ולשלם לו 53 אלף שקל (סכום המקביל לדמי ניהול של 212 אלף שקל בחודש למשרה מלאה). ועדת התגמול של דירקטוריון קרדן רכב נימקה את ההחלטה לאישור התגמול מחדש לרכטר ב"תרומתו החשובה של היו"ר לקידום האינטרסים של החברה מבית ומחוץ".

עוד ציינה ועדת התגמול כי סברו כי התגמול הינו "סביר, גם בפני עצמו וגם בהשוואה לנהוג בשוק לגבי יו"רים של חברות ציבוריות בעלות היקפי פעילות דומים".

בנוסף לכך, בתפקידו בקרדן ישראל מקבל רכטר שכר חודשי בעלות של 109 אלף שקל, הכולל תנאים סוציאליים ורכב מדרגה 7. בתפקידו כיועץ בחברה־הבת הפרטית קרדן תקשורת נהנה רכטר מדמי ייעוץ נוספים של 60 אלף שקל בחודש. סך כל תפקידיו בקבוצה מניבים לרכטר שכר ודמי ניהול בהיקף של 222 אלף שקל בחודש שהצטברו ל־2.66 מיליון שקל בשנה ב־2013.

מניות קרדן רכב נמחקו מהמסחר

ההסכם ממתין לאישור אסיפת בעלי המניות של קרדן רכב, אך זה לא צפוי להוות מכשול אמיתי. קרדן רכב פועלת בתחום השכרת רכב לטווח קצר וליסינג תפעולי באמצעות זיכיון על המותג אוויס (Avis). בנוסף מחזיקה קרדן רכב ב־50% מיבואנית רכבי פרארי ומזראטי לישראל ו־34% מחברה העוסקת בהשכרת רכב וליסינג באוקראינה.

קרדן רכב היתה חברה ציבורית, אך מניות החברה נמחקו מן המסחר בסוף חודש ינואר 2014, אז השלימה UMI (חברה פרטית המוחזקת בחלקים שווים על ידי קרדן ישראל ועל ידי שותפתה, חברת המזרח) הצעת רכש למניותיה של קרדן רכב. כיום קרדן רכב הנה חברה פרטית מדווחת בשל שלוש סדרות אג"ח ציבוריות שהנפיקה, אשר היקפן הוא למעלה ממיליארד שקל. הארוכה מביניהן, אג"ח ו', עתידה להיפרע לחלוטין בתחילת שנת 2017.

פירמידת קרדן ובעלי השליטה שלה התמודדו עם אתגרים לא פשוטים בשנים האחרונות. החברה ספגה מכה גדולה עם המשבר העולמי, נוכח התמוטטות שוק הנדל"ן במזרח אירופה ועקב ההאטה בפעילות בסין. בעלי השליטה ומנהלי הקבוצה הצליחו עד כה להוביל מהלכים משמעותיים ולהתמודד עם האתגרים שניצבו בפניהם, ולראיה ההתאוששות שנרשמה במניות הקבוצה. מניית קרדן ישראל שבניהולו של רכטר הוסיפה מתחילת השנה 31% לערכה. ב־12 החודשים האחרונים הוסיפה המניה לטפס והשלימה עלייה של 158%.

איתן רכטר, צילום: עמית שעל איתן רכטר | צילום: עמית שעל איתן רכטר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות