אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנמרק הועתקה לעולם הווירטואלי של מיינקראפט

בשולי הרשת

דנמרק הועתקה לעולם הווירטואלי של מיינקראפט

שני עובדי ממשלת דנמרק בנו גרסה בקנה מידה מלא של מדינתם במשחק. הפרויקט הוא יוזמה של משרד המדע הדני, שמטרתו חינוך לידיעת הארץ, היסטוריה וטופוגרפיה מקומית

27.04.2014, 14:32 | הראל עילם
היכן נמצאת דנמרק? אם תרצו, היא יכולה להיות על המחשב שלכם: ממשלת דנמרק יצאה בפרויקט רחב היקף שהושלם לפני מספר ימים, במסגרתו נבנה מודל של הממלכה הסקנדינבית - בגודל אחד לאחד - בעולם הווירטואלי הפופולרי מיינקראפט.

קראו עוד בכלכליסט

דנמרק הווירטואלית מורכבת מ-4 טריליון לבנים, כקובץ ענק השוקל טרה-בייט של מידע. המדינה הפיזית, דרך אגב, מכסה בערך 43 אלף קמ"ר ומאות איים. היא נבנתה בידי שני עובדים ממשרד המידע הדני, שהשתמשו במידע גיאוגרפי ממשלתי.

הממלכה הממוחשבת בנויה בדיוק רב לפי מפות גיאוגרפיות של המדינה, כולל כל רחובות הערים, כבישים, נהרות, אגמים, איים, בתים ועצים. היוצרים הודו, עם זאת, שהם לא עיצבו את הקרקע הווירטואלית. מי יודע, אם תחפרו בקרקע אולי תמצאו יהלומים במקום הלא נכון.

רחוב דני ולצידו ההעתק שלו במיינקראפט רחוב דני ולצידו ההעתק שלו במיינקראפט רחוב דני ולצידו ההעתק שלו במיינקראפט

הפרויקט הוא התוצאה של יוזמה חדשה של משרד המידע הדני, שתאפשר לאזרחי המדינה לקבל גישה למידע עדכני והיסטורי על המדינה – כולל ארכיון מפות היסטוריות, מפות גיאולוגיות וטופוגרפיות מדויקות. בין השאר, הפרויקט יאפשר למורים להכיר לתלמידים אתרים מפורסמים במדינה. מספר בתי ספר כבר החלו להשתמש במפה על מנת ללמד היסטוריה, גיאוגרפיה ועוד. "יש לנו ניסיון טוב בשימוש במיינקראפט ללימוד מתמטיקה," אמרה קטרין קירסנטן, מורה בבית הספר אורסטד.

קריסטן ברוסבול, שרת הסביבה הדנית, אמרה כי הפרויקט גם יאפשר לצעירים להכיר את דנמרק ולבנות בה יערות ואגמים. "הגבול היחיד הוא הדמיון. זאת הדרך שלנו לאחד בין העולם הדיגיטלי והטבעי", הוסיפה. משתמשים יוכלו להוריד את המפות ולהתנסות בהן כרצונם, או לשחק יחד עם עוד עשרות משתמשים אחרים על שרתי משרד המידע. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות