אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות מבקשת לחלט נכסים של מורשעי הולילנד בשווי 13.5 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

הפרקליטות מבקשת לחלט נכסים של מורשעי הולילנד בשווי 13.5 מיליון שקל

בין השאר מבקשת הפרקליטות לחלט כספים בהיקף של 2.6 מיליון שקל מאיש העסקים דני דנקנר וכן 7.5 מיליון שקל מאיש העסקים הלל צ'רני, שהורשעו במתן שוחד. בין הנכסים שנתפסו בחקירה: כספים בחשבונות מט"ח, ביטוחי חיים, מניות, דירות וכלי רכב

27.04.2014, 19:14 | תומר גנון ומשה גורלי
הפרקליטות מבקשת לחלט כספים, מניות, דירות וכלי רכב בשווי של כ-13.5 מיליון שקל מכל המורשעים בעבירות השוחד בפרשת הולילנד. כך עולה מהודעה שהגיש לבית המשפט ביום שישי מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), יונתן תדמור. הבקשה לחילוט הרכוש מוגשת בדרך כלל בנוסף לקנסות שמבקשת הפרקליטות להטיל על מבצעי עבירות של שוחד והלבנת הון.

קראו עוד בכלכליסט

מחר בבוקר יחל שלב הטיעונים לעונשם של תשעה המורשעים בפרשה, ביניהם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. עם הגשת כתב האישום בינואר 2012, הגישה הפרקליטות לבית המשפט רשימת נכסים של שבעה נאשמים שהיא הקפיאה במסגרת החקירה. זאת משום שעבירות של מתן וקבלת שוחד וכן עבירות של הלבנת הון, הינן עבירות שלצדן הליכים של חילוט רכוש הקשור בביצוען.

דני דנקנר. הכספים נמצאים בפוליסת ביטוח חיים של הפניקס, צילום: עידו ארז, ynet דני דנקנר. הכספים נמצאים בפוליסת ביטוח חיים של הפניקס | צילום: עידו ארז, ynet דני דנקנר. הכספים נמצאים בפוליסת ביטוח חיים של הפניקס, צילום: עידו ארז, ynet

"הרציונל בהחרמת הנכסים והעברתם לאוצר המדינה במקרה של הרשעה, הוא שהעבריינים לא יוכלו ליהנות מהפירות הכספיים האסורים של ביצוע העבירה", מסביר עו"ד גיל עשת, המתמחה במשפט פלילי. "רוצים לשלול מהעבריינים את טובת ההנאה שהם יפיקו ממנה. החילוט הוא סנקציה נוספת לקנס הפלילי, ומשלים את תכלית הענישה. בעבר זה היה מקובל בעבירות של סחר בסמים, והועתק לחוק איסור הלבנת הון שבו עבירת שוחד היא עבירת מקור".

לרשימת הנכסים של שבעה ממורשעי פרשת הולילנד

 

על פי הרשימה שהוגשה לבית המשפט, הפרקליטות הקפיאה למשל לאיש העסקים דני דנקנר כספים בהיקף של 2.6 מיליון שקל הנמצאים בפוליסת ביטוח חיים בהפניקס. כעת לאחר שהוא הורשע במתן שוחד בהיקף של 1.3 מיליון שקל למעכר מאיר רבין, על מנת שיניע את דודו שעמד בראש המינהל לסייע לו באישור הסכם קרקעות שהעניק הטבה של עשרות מיליוני שקלים לחברת המלח שהייתה בבעלות משפחתו, המדינה מבקשת לחלט את הכספים.

מהנדס עיריית ירושלים לשעבר, אורי שטרית. בקשה לחילוט 1.3 מיליון שקל בביטוח חיים ותיק מניות, צילום: צביקה טישלר מהנדס עיריית ירושלים לשעבר, אורי שטרית. בקשה לחילוט 1.3 מיליון שקל בביטוח חיים ותיק מניות | צילום: צביקה טישלר מהנדס עיריית ירושלים לשעבר, אורי שטרית. בקשה לחילוט 1.3 מיליון שקל בביטוח חיים ותיק מניות, צילום: צביקה טישלר

בנוסף מבקשת המדינה לחלט מאיש העסקים הלל צ'רני, שהורשע במתן שוחד לאולמרט, כספים בהיקף של 7.5 מיליון שקל ומניות. לאיש העסקים אביגדור קלנר, שהורשע גם הוא במתן שוחד, מבקשת המדינה לחלט 800 אלף שקל בחשבונות מט"ח, דירה בנשר ומניות בחברות פרטיות. למהנדס עיריית ירושלים לשעבר, אורי שטרית, שהורשע בקבלת שוחד, מבקשת המדינה לחלט רכב טויוטה לנד קרוזר, 1.3 מיליון שקל בביטוח חיים ותיק מניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות