אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות תלונות השכנים על רעש וחריגות בנייה - המסעדה החיפאית לא תיסגר צילום: אלעד גרשגורן

למרות תלונות השכנים על רעש וחריגות בנייה - המסעדה החיפאית לא תיסגר

שכנים המתגוררים בבניין שבו ממוקמת מסעדת צפרירים 1 ביקשו לסגור אותה בטענה כי השתלטה על שטח משותף וגרמה לרעש בכל שעות היממה. ועדת הערר: פגיעה מינורית

28.04.2014, 09:11 | דותן לוי

בעלי מסעדת צפרירים 1 בחיפה רשמו ניצחון על השכנים בבניין שניסו להביא לסגירתה. זאת לאחר שעו"ד מיכל גלקין גולן, מ"מ יו"ר ועדת מחוז חיפה, דחתה את הערר שהגישו השכנים. השכנים ערערו על החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה, לאשר שימוש חורג ממגורים וחנויות למסעדה.

קראו עוד בכלכליסט

לטענתם, המסעדה פלשה לשטחים לא לה, התקינה גלריה, הקימה גרם מדרגות רחב על גבי הרכוש המשותף, גרמה לרעש בכל ימות השבוע וכן לא הציעה פתרונות חניה. מנגד, בעלי המסעדה טענו באמצעות עוה"ד משה פרז'נצבסקי וניצן זימרן ממשרד עורכי דין רחל בן ארי אדם פיש ושות' כי הצבת דק בקדמת המסעדה היא לרווחת התושבים.

מסעדת צפרירים 1 בחיפה. "הרעש סביר", צילום: אלעד גרשגורן מסעדת צפרירים 1 בחיפה. "הרעש סביר" | צילום: אלעד גרשגורן מסעדת צפרירים 1 בחיפה. "הרעש סביר", צילום: אלעד גרשגורן

באשר לשימוש החורג למסעדה, נטען כי השימוש הוא בהתאם למסמך מדיניות לפיתוח ציר מוריה שבו ממוקמות מסעדות, בתי קפה ופאבים רבים. ועדת הערר המחוזית קבעה כי חלקה האחורי של המסעדה הוא שימוש החורג מהתוכנית אך עוצמת השינוי בייעוד הנכס היא מינורית. מכיוון שמדובר בשטח קטן הנזק שנגרם לשכנים קטן, שכן הרעש סביר בהתחשב בכך שמדובר בציר ראשי.

הוועדה אישרה את פעילות המסעדה בכפוף להגבלת שעות פעילות העסק בהתאם לחוקי העזר, חתימת הסכם עם חניון אשר יאפשר חניה לדיירים ולבאי המקום, וכן קבלת אישורים מתאימים מהגורמים הרלבנטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
בכפר סבא אותו הדבר בבקשה להקמת סניף מגה בעיר בלב שכונת מגורים
בישיבת ועדת הבניה המקומית נדחתה הבקשה להקמת סופרמרקט ענק על שטח של מכולת ע"י הכפלת גודלו המסחרי, דבר שיהפוך את חיי התושבים לגיהנום. לעומת זאת הועדה המחוזית שהייתה אטומה לחלוטין לתושבים ולבקשתם שלא לפגוע באיכות חייהם התעלמה מקיומם של התושבים ובעזרת כשלים מצד עו"ד מטעם עירית כפר סבא התוצאה התהפכה. הרכב הועדה: יו"ר הועדה עורכת דין אדריכל נציגת מתכנן המחוז ואיזה נציג הציבור. לאור ההחלטות נגד האינטרס הציבורי בועדות המחוזיות והארציות, מסתבר שקשה לאזרח הקטן לעבור את הועדות האלה מול גופי ענק ומעלה את החשד שהועדות נגועות באינטרסים זרים נגד רווחת הציבור.
שונרא  |  29.04.14
30.
מי שלא הבין שאין משפט צדק שיצביע! מכרתם את עצמכם לשטן.
אדם שלא יכול לישון ויש לו רעש בלתי סביר שנכנס לתוך חדריו, כמו פאב או מסעדה מתחת לבית רחמנא ליצלן משך 24 שעות - אנשים כאלה חווים כמעט שואה! אך בכל אופן משפט צדק יש אצל אלוקים! פנו אליו... לכו בדרכיו... עשו רצונו ואולי יעשה כרצונכם גם... הרבה תפילות - אצלנו זה עזר! בהצלחה שכנים יקרים.
ת"א עיר הקודש  |  28.04.14
לכל התגובות