אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט וקרן נוי רוכשת 19% מרישיון לתחנת כוח בכוכב הירדן

אנלייט וקרן נוי רוכשת 19% מרישיון לתחנת כוח בכוכב הירדן

ישלמו 50 מיליון שקל עבור רישיון לפרויקט שבעמק בית שאן, ותשקיע סכום דומה בהקמת תחנת כוח במסגרתו

28.04.2014, 08:02 | גולן חזני

היזמים הפרטיים של פרויקט האנרגיה השאובה, אורי רודד והאחים מיכה ויוחנן רטנר, רושמים אקזיט ראשון. ל"כלכליסט" נודע כי קרן נוי ואנלייט רוכשת את חלקם (19%) של היזמים ברישיון תחנת כוח באגירה שאובה בפרויקט כוכב הירדן תמורת 50 מיליון שקל. סכום דומה צפויה קרן נוי להשקיע בהקמה של תחנת כוח במקום, ולפיכך השקעתה בפרויקט תסתכם ב־100 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

קרן נוי, שבניהול פיני כהן, גלעד בושביץ ורן שלח, מצטרפת כשותף שלישי במיזם שבו מחזיקות תהל מקבוצת קרדן והאצ'יסון ווטר, זרוע ההשקעות של המיליארדר לי קא־שינג בתחום המים, ב־40.5% מהמניות כל אחת. מדובר ברישיון להקמת תחנת כוח פרטית באזור כוכב הירדן, מצפון לבית שאן, בהספק של 300 מגה־ואט. התחנה תפיק חשמל בטכנולוגיית אגירה שאובה.

פיני כהן. שותף שלישי במיזם פיני כהן. שותף שלישי במיזם פיני כהן. שותף שלישי במיזם

הפרויקט, שההשקעה בו מוערכת ב־1.4 מיליארד שקל, ילווה פיננסית על ידי בנק הפועלים. הוא יכלול שני מאגרי מים שיוקמו האחד סמוך למושב מולדת והשני בין הקיבוצים גשר ונוה אור. בין המאגרים יוזרמו 2.5 מיליון קוב מים ב־8–10 שעות, דרך מנהרה שתיכרה באזור.

את אורי רודד והאחים רטנר ייצג בעיסקה עו"ד עידו גונן ממשרד גולדפרב זליגמן, וכן בנק ההשקעות של ואליו בייס בראשות יאיר אפרתי. את אנלייט וקרן נוי ייצגו עוה"ד יואל נאמן וירדן הלוי ממשרד תדמור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות